reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

07

05 2015

EN95 jednak w maju nie przyjedzie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

EN95 jednak w maju nie przyjedzie - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Skład został oddany do Bydgoszczy w marcu 2014 r. na naprawę rewizyjną wraz z modernizacją. Oprócz zabudowy nowej aparatury elektrycznej zmieniającej system zasilania jednostki z 600V na 3 kV, zabudowy kamer szlakowych, zmiany zasilania grzejników, wykonywana jest również wymiana pokryć tapicerskich siedzeń. W pociągu tym znajdą się również urządzenia do łączności bezprzewodowej WiFi. Termin zakończenia prac wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy, czyli na 27 września 2014 r. Niestety PESA ma problem z realizacją tego zadania. Termin oddania pociągu do grodziskiej lokomotywowni wciąż jest przesuwany. W lutym na naszych łamach rzecznik prasowy PESY informował, że skład prawdopodobnie będzie gotowy w maju (więcej TUTAJ). Jednak jak się okazuje, tak się nie stanie.

Przedstawiciele Warszawskiej Kolei Dojazdowej informują, że pociąg przyjedzie najwcześniej w czerwcu. ? Na razie nie mamy jeszcze ostatecznego terminu dostawy. Wciąż czekamy na jego ostateczne potwierdzenie, ale wszystko wskazuje na to, że termin majowy jest już nieaktualny ? mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Jako że pierwotna data oddania pociągu została już przekroczona o osiem miesięcy WKD może nałożyć kary umowne na wykonawcę. ? Gdy już otrzymamy pojazd, będziemy wiedzieli o ile został przekroczony termin i jakie ewentualne konsekwencje będzie mógł ponieść wykonawca ? zaznacza Krzysztof Kulesza.

Jeszcze pod koniec kwietnia próbowaliśmy się dowiedzieć u źródła, czyli w firmie PESA, z czego wynika kolejne opóźnienie , jednak wciąż nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.