reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

07 2015

EN95 jednak nie w lipcu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

EN95 jednak nie w lipcu - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa nie będzie miała w najbliższym czasie do dyspozycji pociągu EN95, który znajduje się w naprawie u producenta od kilkunastu miesięcy. PESA wciąż nie poradziła sobie z inwestycją zleconą przez przewoźnika.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Skład został oddany do Bydgoszczy w marcu 2014 r. na naprawę rewizyjną wraz z modernizacją. Oprócz zabudowy nowej aparatury elektrycznej zmieniającej system zasilania jednostki z 600V na 3 kV, zabudowy kamer szlakowych, zmiany zasilania grzejników, wykonywana jest również wymiana pokryć tapicerskich siedzeń. W pociągu tym znajdą się również urządzenia do łączności bezprzewodowej WiFi. Termin zakończenia prac wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy, czyli na 27 września 2014 r. Jednak pociąg wciąż do Grodziska nie wrócił.

W maju pytaliśmy PESĘ kiedy może to nastąpić. ? ?Pojazd EN95 13WE znajduje się jeszcze w firmie PESA. Zgodnie z podpisaną umową jest wykonywana naprawa okresowa elektrycznego zespołu trakcyjnego wraz z modernizacją. To najpoważniejszy zakres modernizacji tej jednostki od dnia przekazania do eksploatacji. Pojawiły się przesunięcia w terminie dostawy urządzeń. Jesteśmy cały czas w kontakcie z naszym Klientem WKD i szacujemy przekazać pojazd do eksploatacji w 31 tygodniu 2015 roku (czyli ostatni tydzień lipca ? przyp. red.)?.

Co ciekawe wcześniej w lutym PESA również tłumaczyła się przesunięciami w terminie dostawy urządzeń. Jak sytuacja wygląda dziś. Czy pojazd będzie gotowy w ciągu najbliższych dni? ? Na dziś trzeba się liczyć z przesunięciem dostawy pojazdu na koniec sierpnia ? odpowiedział nam krótko Michał Żurowski, rzecznik prasowy PESY Bydgoszcz. Pytaliśmy również o przyczynę przesunięcia, ale odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Co na to WKD? ? Nasze stanowisko jest niezmienne. Czekamy na to kiedy pojazd do nas trafi. Wówczas będziemy wiedzieli jakie opóźnienie miał wykonawca i wtedy będziemy mogli przedstawić stanowisko w zakresie kar i sankcji, które będą możliwe do nałożenia na podstawie zawartej umowy. Będziemy również czekać na wyjaśnienia wykonawcy, co było przyczyną opóźnienia ? tłumaczy Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Warto podkreślić, że PESA ma olbrzymi problem z naprawą pociągu, który przecież sama wyprodukowała i jest dysponentem pełnej dokumentacji technicznej. Dlaczego więc trwa to tak długo?

💬︎   dodaj komentarz

Ostatni duży przetarg (39WE) wygrał Newag, więc Pesa pokazuje co o tym myśli. Nie zdziwię się, jeśli już nigdy nie wsiądziemy do EN95. Obym się mylił.

Anemar
25-07-2015 22:33
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.