TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

08 2022

„Elektryk” dla brwinowskiej straży miejskiej. Tak wygląda [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.pl„Elektryk” dla brwinowskiej straży miejskiej. Tak wygląda [FOTO] - Grodzisk News


Strażnicy miejscy z Brwinowa mogą już jeździć na patrole nowym, w pełni elektryczny Mercedesem eVito. Tym samym Brwinów dołączył do grona gmin w Polsce, które wykorzystują pojazdy elektryczne.


–Wszystkie jazdy wypadły pomyślnie – w opinii strażników auto było bardzo ciche i proste w obsłudze, a jego dodatkowym atutem były niższe koszty utrzymania. Od tamtej pory komendant Straży Miejskiej w Brwinowie – Izabela Koźbiał – zabiegała o zakup elektrycznego pojazdu – przypomniał historię nabycia radiowozu brwinowski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pod względem wyglądu ten czterodrzwiowy van niemal nie różni się od wersji spalinowej. Jedyną widoczną na pierwszy rzut oka różnicę stanowią zielone tablice rejestracyjne oznaczające pojazd napędzany elektrycznie. Tego rodzaju silnik nie emituje spalin, nie zanieczyszcza środowiska i pracuje o wiele ciszej niż jego spalinowy odpowiednik.

Akumulatory pojazdu będą na bieżąco ładowane bowiem przy urzędzie miasta w Brwinowie zamontowano stację ładowania. Czas potrzebny do maksymalnego uzupełnienia energii pojazdu trwa osiem godzin, zaś jedno naładowanie daję samochodowi zasięg 200 kilometrów. W ocenie strażników jest on wystarczający do codziennej pracy.

Samochód jest dopuszczony do ruchu jako pojazd specjalny – w barwach straży miejskiej i z kogutem na dachu. – Układ wnętrza i foteli można konfigurować na wiele różnych sposobów tak, aby przystosować je do realizowania konkretnych zadań – auto jest wykorzystywane do przewozu osób nietrzeźwych lub zatrzymanych – czytamy w specyfikacji pojazdu.

Radiowóz jest wyposażony we wszystkie potrzebne urządzenia łączności, a także kamrę do obserwacji przewożonych osób, w środkowej jego części jest miejsce do sporządzania dokumentacji prze strażników. Część do przewożenia osób ujętych w trakcie czynności jest niemożliwa do otwarcia od wewnątrz i oddzielona od części, w której przebywają strażnicy.

„Elektryk” dla brwinowskiej straży miejskiej. Tak wygląda [FOTO] - Grodzisk News
„Elektryk” dla brwinowskiej straży miejskiej. Tak wygląda [FOTO] - Grodzisk News
„Elektryk” dla brwinowskiej straży miejskiej. Tak wygląda [FOTO] - Grodzisk News
„Elektryk” dla brwinowskiej straży miejskiej. Tak wygląda [FOTO] - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

Ja bym poprosił Panią komendant o przedstawienie analizy niższych kosztów utrzymania z uwzględnieniem dużo wyższej ceny zakupu.

Andrzej
31-08-2022 16:42

Tu chodzi o ekologię nie o ekonomię PISowscy sceptycy.
Elektorat władz miasta przewożony w zielonym klimaciku wytrzeźwieje natychmiast.

Jack L.
31-08-2022 21:17
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.