TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

25

02 2023

Eksplozja w Milanówku. Jedna osoba ranna


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsEksplozja w Milanówku. Jedna osoba ranna - Grodzisk News


W sobotę wieczorem w Milanówku doszło do groźnego zdarzenia – jedna osoba doznała oparzeń wskutek eksplozji beczki po łatwopalnej substancji.


Informację o zdarzeniu przekazał nam jeden z czytelników. – Na ul. Miłej w Milanówku doszło do wybuchu. Jenda osoba ranna. Na mejscu kilka zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie – poinformował.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Strażacy potwierdzają. – Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy o godz. 18.44. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna w wieku 39 lat doznał obrażeń twarzy wskutek eksplozji beczki. Po dojeździe na miejsce strażaków poszkodowany był już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego, który po udzieleniu mu pierwszej pomocy zabrał 39-latka do szpitala na dalsze badania – mówią nam strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Jak doszło do eksplozji? – Beczka teoretycznie była pusta. Najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia był zapłon pary resztek cieczy łatwopalnej znajdującej się w beczce, którą ten mężczyzna przecinał prawdopodobnie szlifierką kątową lub innym urządzeniem z tarczą do cięcia metalu. Możliwe, że beczka była po substancji, której punkt zapłonu jest stosunkowo niski i po nagrzaniu beczki w wyniku cięcia mógł nastąpić zapłon oparów – podają strażacy.

Na miejscu były dwa zastępy z grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jeden zastęp z OSP Milanówek, a także wspomniane pogotowie oraz policja.

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Pogoń wygrywa wczoraj z Jagiellonią 2B. I nic ...

Hans Klos
26-02-2023 00:45

A w co grali? W dwa ognie?

wojak33
26-02-2023 06:43

Sprawdz lepiej czy twoj nos dobrze siedzi w tył…u benka i jego ekipy 😅 zamiast moderować swoje własne komentarze. A najlepiej sie wyprowadź trutniu.

A.
26-02-2023 12:25
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.