reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

10

11 2020

"Ekologiczne" komputery trafią do grodziskich uczniów


Grodzisk News


"Ekologiczne" komputery trafią do grodziskich uczniów - Grodzisk News


W ramach akcji „EKO Pomoc ERP” Europejska Platforma Recyklingu przekaże komputery do zdalnego nauczania dla 10 uczniów w Grodzisku. Co ważne, podarowany sprzęt pochodzi w całości z recyklingu!


reklama Grodzisk mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki od lat bierze udział w różnych konkursach ekologicznych. Uczniowie grodziskich szkół bardzo się w nie angażują i zostało to docenione. Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie placówki oświatowe musiały przejść na nauczanie on-line. W wielu domach brakuje komputerów, w rodzinach wielodzietnych jest ich niewystarczająca liczba, a w innych dzieci zmuszone są dzielić komputer z rodzicami, którzy również pracują zdalnie.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dlatego tak ważna jest pomoc uczniom, którzy zostali wytypowani do udziału w programie przez Ośrodek Pomocy Społecznej. 10 listopada otrzymają od Europejskiej Platformy Recyklingu komputery, aby móc je wykorzystać podczas e-lekcji. Będzie też aspekt edukacyjno - ekologiczny, podczas zdalnej lekcji przyrody, która zostanie przeprowadzona w kolejnym tygodniu dowiedzą się czym jest tzw. Re-Use, czyli ponowne użycie.

Jako ERP Polska od wielu lat zajmujemy się edukacją ekologiczną. Dzisiaj w dobie pandemii koronawirusa edukacja ta przyjęła zupełnie inną formę. Aby uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach konieczny jest dostęp do komputera lub laptopa. Nie zawsze jednak potrzebny jest sprzęt najnowszej generacji. Okazuje się, że komputerom, których inni chcą się pozbyć można nadać drugie życie, pod warunkiem, że wcześniej trafią one we właściwe miejsce. Dlatego podjęliśmy decyzję, że wspólnie z zakładem Terra Recycling z Grodziska Mazowieckiego naprawimy kilkanaście komputerów i przekażemy je do ponownego wykorzystania przez uczniów. Mamy nadzieję, że będą im służyć jeszcze przez wiele lat – mówi dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska, która organizuje akcję.

💬︎   dodaj komentarz

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.