TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

05 2021

Dzisiejsze dane Ministerstwa Zdrowia z powiatu i kraju


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayDzisiejsze dane Ministerstwa Zdrowia z powiatu i kraju - Grodzisk News


Ministerstwo Zdrowia podało dzisiejszy raport. Spójrzmy zatem jak wyglądają liczby w naszym regionie.


Z danych wynika, iż w powiecie grodziskim odnotowano cztery potwierdzone przypadki koronawirusa, co daje 0,41 zakażenia na 10 tysięcy mieszkańców. Nikt nie zmarł. Wyzdrowiało siedem osób, a liczba wykonanych testów to 148.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dla porównania liczba zakażeń w powiecie pruszkowskim wynosi 11 (0,66 na 10 tys. mieszkańców); w warszawskim zachodnim – 6 (0,50); żyrardowskim – 1 (0,13).

Dane w kraju
Resort zdrowia podał, że minionej doby wykonano ponad 48,9 tys. testów, w tym 786 zleconych przez POZ-y. Mamy 2167 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (270), śląskiego (270), wielkopolskiego (255), dolnośląskiego (236), łódzkiego (161), pomorskiego (158), małopolskiego (147), lubelskiego (132), kujawsko-pomorskiego (108), zachodniopomorskiego (73), opolskiego (67), podkarpackiego (65), podlaskiego (60), lubuskiego (58), świętokrzyskiego (40), warmińsko-mazurskiego (31). 36 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Zmarło 55 osób, a wyzdrowiało 5466.

***

Sukcesywnie malejące wskaźniki zakażeń i luzowanie obostrzeń to dobre oznaki powrotu do normalności. Chcemy wpisać się w tę pozytywną tendencję, dlatego też zawieszamy codzienne publikacje informacji o raportach Ministerstwa Zdrowa. Pozostajemy jednak czujnymi obserwatorami sytuacji – w przypadku istotnych zmian, na pewno to zasygnalizujemy.

Tymczasem życzymy wszystkim zdrowia i radości, jaką niosą ze sobą wiosenne i letnie dni!
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Jak zwykle Polak mądry po szkodzie
Australia


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.