14 11 2018

Dziś zawyją syreny alarmowe

14.11.2018, godz.: 07:55
Dziś zawyją syreny alarmowe
Fot. grodzisk.pl

Dziś   (14 listopada) w Grodzisku kilkukrotnie wybrzmią syreny alarmujące mieszkańców o różnego rodzaju zagrożeniach. Spokojnie – to tylko ćwiczenia, które przeprowadzi Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Ich kryptonim to „RENEGADE – SAREX 18/II”.

Konieczność przeprowadzenia takich działań wynika wprost z zarządzenia wojewody mazowieckiego, który wykonanie ćwiczeń zlecił jednostkom działającym na terenie nie tylko Grodziska, lecz także innych miast w obrębie województwa.

Głośna próba syren alarmowych odbędzie się w środę w godzinach od 9.00 do 14.00. – W ramach treningu może zostać wyemitowany dźwięk modulowany trwający trzy minuty i oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty i oznaczający odwołanie alarmu. Sygnały alarmowe będą miały oczywiście charakter ćwiczebny i nie będą zwiastowały realnego zagrożenia – poinformowało grodziskie starostwo.

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Dziś zawyją syreny alarmowe”

 1. Bohdan Knor pisze:

  …a jak w tym czasie NASTĄPI REALNE ZAGROŻENIE to co .???

  • wojak33 pisze:

   No tak, w sumie to dobre pytanie:) Wyobrażam sobie to tak że w takim nietypowym przypadku dźwięk syren nadawany byłby naprzemiennie z komunikatem słownym że to nie są ćwiczenia.

 2. Bohdan Knor pisze:

  …to jaki sygnał PUŚCICIE co.???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata