23 10 2019

Dziś wzmożone kontrole prędkości, zdejmij nogę z gazu

23.10.2019, godz.: 09:17
Dziś wzmożone kontrole prędkości, zdejmij nogę z gazu
Fot. Policja

Dziś policja w całym kraju prowadzi działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Kierowcy muszą się liczyć ze wzmożonymi kontrolami również w naszym powiecie.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń. W 2018 roku z winy kierujących pojazdami doszło do 27 556 wypadków, w wyniku których zdarzeń śmierć poniosło 2 177 osób a 33 261 zostało rannych. – Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najbardziej śmiercionośną przyczyną pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2018 r. spowodowała śmierć 778 osób – podkreślają policjanci.

Celem dzisiejszych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W tym celu funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone kontrole, a w akcji zostaną wykorzystane zarówno radiowozy oznakowane, jak i nieoznakowane.

Gdzie najczęściej można natknąć się na kontrolę? Dokładnych lokalizacji policjanci oczywiście nie podają, ale informują, że można ich spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o ostrożną i rozsądną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.