TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

05 2022

Dziś wzmożone kontrole na grodziskich drogach. Zdejmij nogę z gazu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Dziś wzmożone kontrole na grodziskich drogach. Zdejmij nogę z gazu - Grodzisk News


Dziś policjanci m.in. z powiatu grodziskiego prowadzą działania w ramach akcji "Bezpieczna prędkość 2022". Kierowcy także muszą liczyć się z surowym egzekwowaniem przepisów. Lepiej zdjąć nogę z gazu.


Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych sytuacji na drogach. Dlatego też policjanci prowadzą wzmożone kontrole, aby było bezpieczniej. Dziś kolejna akcja.a - W dniu 26 kwietnia 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Komend Powiatowych Policji na terenie garnizonu stołecznego przeprowadzą działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2022”. Głównym celem tych działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków, poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości - informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci podkreślają, że kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, a także porusza się z prędkością niezapewniającą panowanie nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków, w jakich ruch się odbywa, zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego - zwłaszcza pieszym.

Jednocześnie apelują o jazdę zgodną z przepisami oraz czujność za kierownicą, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.