TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

08 2021

Dziś wzmożone kontrole na drogach i pomiary prędkości


Grodzisk News


foto: KPP RypinDziś wzmożone kontrole na drogach i pomiary prędkości - Grodzisk News


Policjanci z garnizonu stołecznego prowadzą dziś szeroko zakrojone kontrole prędkości na drogach. A to w ramach dużej ogólnopolskiej akcji. Radzimy więc zdecydowanie zwolnić.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach – wystawione kaskadowo, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Przypominamy, że kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, a także porusza się z prędkością niezapewniającą panowanie nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków, w jakich ruch się odbywa zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem pieszego, dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zmniejsza szanse na przeżycie – przestrzegają policjanci.

– Niestety pomimo licznych działań i apeli policjantów skierowanych do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i jazdę z dozwoloną prędkością, nadal zdarzają się kierujący, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego – dodaje.

💬︎   dodaj komentarz

Ponawiam APEL aby zwiększyć kontrole prędkości na odcinku od ronda w m. Makówka do granic m.Radziejowice.Nowo oddany odcinek drogi nr.579 piraci drogowi traktują jak Tor Wyścigowy pod Poznaniem.Zróbmy COŚ aby tam nie doszło do TRAGEDII w ruchu drogowym.Sugeruje montaż ODCINKOWEGO POMIARU PRĘDKOŚCI to wpłynie na wyobraznie "pseudo rajdowców" !!!!!!!!!!!!!!!

uczestnik ruchu drogowego
05-08-2021 14:59

Ulica Radziejowicka od ronda przy Sorno w kierunku Grodziska jest również wyjątkowo niebezpieczna. Wzmożony ruch rozpędzonych ciężarówek TIR oraz wywrotek ignoruje znaki ograniczenia prędkości do 50km/h. Odcinkowa kontrola prędkości to dobry pomysł.

Kuba
05-08-2021 17:55
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.