TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

22

03 2023

Dziś wzmożone kontrole na drogach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP PruszkówDziś wzmożone kontrole na drogach - Grodzisk News


Dziś grodziscy policjanci prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Kierowcy muszą liczyć się z surowym egzekwowaniem przepisów. Lepiej zdjąć nogę z gazu.


Działania ukierunkowane są na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, lecz są narażeni na kontakt z nim. Dziś szczególnym nadzorem będą objęte te miejsca, w których ryzyko wystąpienia wypadku jest największe. – Najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Ich główną przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Stąd też podczas prowadzonych działań nadzorem zostaną objęte m.in. przejścia dla pieszych gdzie dochodziło do potrąceń – poinformowali policjanci.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Funkcjonariusze przypominają, że za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście bądź znajdującemu się na nim grożą kierowcom wysokie kary – pierwszy mandat za to wykroczenie to 1,5 tys. zł, a przy popełnieniu ponownie tego wykroczenia – aż 3 tys. zł. Podobnie wyglądają kary za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Za te przewinienia kierujący otrzyma również 15 punktów karnych.

– Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych – apelują funkcjonariusze.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.