TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

28

09 2022

Dziś wzmożone kontrole na drogach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Dziś wzmożone kontrole na drogach - Grodzisk News


Dziś grodziscy policjanci prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Kierowcy muszą liczyć się z surowym egzekwowaniem przepisów. Lepiej zdjąć nogę z gazu.


Działania ukierunkowane są na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, lecz są narażeni na kontakt z nim. Dziś szczególnym nadzorem będą objęte te miejsca, w których ryzyko wystąpienia wypadku jest największe. – Najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Ich główną przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Stąd też podczas prowadzonych działań nadzorem zostaną objęte m.in. przejścia dla pieszych gdzie dochodziło do potrąceń – poinformowali policjanci.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Funkcjonariusze przypominają, że za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście bądź znajdującemu się na nim grożą kierowcom wysokie kary – pierwszy mandat za to wykroczenie to 1,5 tys. zł, a przy popełnieniu ponownie tego wykroczenia – aż 3 tys. zł. Podobnie wyglądają kary za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Za te przewinienia kierujący otrzyma również 15 punktów karnych.

– Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych – apelują funkcjonariusze.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A ile mandatu otrzymują rowerzyści, którzy jak święte krowy bez zatrzymania,rozejrzenia się chociaż i zejścia z roweru, wjeżdżają bez odblasków na przejścia dla pieszych ??? Będąc kierowca z wieloletnim stażem uważam, że zdjęcie pieszym i rowerzystom pierwszeństwa, co najmniej o połowę zmniejszyło by ilość wypadków !

Majka
28-09-2022 09:59

Mam nadzieję, że mandatami zostaną również ukarani pedalarze notorycznie łamiący przepisy - przejeżdżanie po pasach, jazda po chodniku, itp. Policjo, nie bój się tej "uprzywilejowanej" kasty.

xenna
28-09-2022 10:03

I ty znów

Mieszkańcy
28-09-2022 13:45

Tak to prawda...trzeba wreszcie zabrać się za rowerzystów. Uważam że koniecznie jest przywrócenie karty rowerowej także dla dorosłych. Powinna być wydawana za darmo ale z jakimkolwiek testem ze skrzyżowań i znaków drogowych.

Z jazdą po chodniku...uważam że lepiej jeździć po chodniku z uwzględnieniem pierwszeństwa pieszych niż po ulicy kiwając się na boki i utrudniając kierowcom. Oczywiście biorąc pod uwagę brak w danym miejscu ścieżki rowerowej. Sam niestety jeżdżę chodnikiem gdy nie ma ścieżki bo nie dam się zabić na drodze.

wojak33
28-09-2022 15:49

Pora aby policjanci wzięli się za półgłówkow na rowerach, co blokują ruch, i mają w poważaniu ścieżki, co wjeżdżają rowerem na pasy i na nic nie patrza

Andrzej
28-09-2022 11:23

A kiedy mandaty dla pieszych i rowerzystów, chodzą jak chcą.Jak zwykle nagonka na kierowców.

Jasia
28-09-2022 11:44

Szukanie pieniędzy,zero pomysłu na poprawę bezpieczeństwa.Rowerzysci jak idioci jeżdżą po Grodzisku,nie wiadomo kiedy wjeżdża na przejście dla pieszych.Xiekawe jak zginie do kogo będzie miał pretensje o 👍👍👍

Zico76
28-09-2022 17:47

Jak zginie, to już chyba do nikogo...

;)
29-09-2022 08:21
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.