TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

28

06 2020

Dziś wybory prezydenckie


Grodzisk News


Dziś wybory prezydenckie - Grodzisk Newsreklama Grodzisk mazowiecki

Podczas dzisiejszych wyborów, Polacy zdecydują o wyborze prezydenta RP lub dwóch kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze. Kadencja głowy państwa będzie trwała pięć lat. Lokale wyborcze są czynne od godz. 7.00 do godz. 21.00, ale w wyjątkowych okolicznościach Państwowa Komisja Wyborcza może zarządzić wydłużenie godzin otwarcia lokali wyborczych i tym samym przedłużenie ciszy wyborczej. Jak znaleźć swój lokal wyborczy? Wystarczy wejść w ?Wyszukiwarkę obwodów? na stronie PKW i wpisać adres zamieszkania. Jak zagłosować?
Do swojego lokalu wyborczego należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem (prawo jazdy, dowód osobisty, legitymacja szkolna, paszport). Po jego okazaniu można od komisji odebrać karty do głosowania. Sama procedura głosowania jest prosta ? wystarczy zaznaczyć ?X? w kratce obok wybranego kandydata. Jeżeli postawisz go w innym miejscu, nie postawisz w ogóle lub postawisz ?X? przy kilku kandydatach, głos będzie nieważny. Karta musi zawierać pieczęć obwodowej komisji wyborczej i wydruk Państwowej Komisji Wyborczej. W przypadku głosowania korespondencyjnego zasady wypełniania karty do głosowania są identyczne jak stacjonarnie. Różnica jest taka, że zamiast wkładać kartę do urny, umieszcza się ją w kopercie, zakleja, wypełnia się oświadczenie o samodzielnym i tajnym oddaniu głosu, a następnie całość pakuje się do koperty zwrotnej, a następnie zanieść do lokalu wyborczego. Procedury bezpieczeństwa
Wchodząc do lokalu wyborczego należy mieć zakryte nos i usta, ale w celu identyfikacji członek komisji wyborczej może nas poprosić o odsłonięcie twarzy w celu identyfikacji. W środku obowiązuje limit ? 1 osoba na 4 mkw, przez co przed lokalami mogą tworzyć się kolejki. Stojąc w nich należy również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości między sobą (co najmniej 1,5 metra). Obowiązujące zasady wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia.

💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.