01 08 2020

Dziś upamiętniamy Powstanie Warszawskie

01.08.2020, godz.: 10:36
Dziś upamiętniamy Powstanie Warszawskie
fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

1 sierpnia obchodzić będziemy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W Godzinie „W” – o 17.00 w całym kraju upamiętnimy bohaterski czyn powstańczy. Będzie to wspólny mianownik wszystkich obchodów. Poszczególne gminy przygotowały ponadto własne plany uroczystości – w naszym regionie także.

Grodzisk Mazowiecki
1 sierpnia o godz. 17.00 wybrzmią syreny alarmowe w hołdzie powstańcom, następnie zaplanowano mszę świętą w kościele św. Anny. Po mszy uroczystości przeniosą się przed Pomnik Wolności na grodziskim rynku, gdzie włodarze oraz mieszkańcy złożą kwiaty.

Wcześniej bo już o 14.30 w Mediatece wystartuje historyczna gra miejska Powstanie ’44. Z kolei wieczorem, o godz. 20.00, w Parku Skarbków odbędzie się koncert piosenek partyzanckich i wojskowych z okresu okupacji.

Milanówek
Rocznicowe obchody w mieście ogrodzie będą miały podobny przebieg. O godz. 17.00, zawyją rzecz jasna syreny alarmowe, zaś na Cmentarzu Parafialnym milanowscy włodarze, przedstawiciele różnych służb oraz mieszkańcy złożą hołd Powstańcom. Na ich grobach złożone zostaną kwiaty, nastąpi też uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na Maszt Powstańczy. O godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się msza w intencji uczestników Powstania Warszawskiego.

Po mszy zaplanowano grę miejską Milanówek pamięta o historii. Patrole mogą być złożone – z uwagi na zagrożenie COVID-19 – tylko z członków rodziny. Rejestrację zaplanowano o 14.30 na terenie za Pomnikiem Bohaterów przy ul. Kościuszki. Początek o godz. 14.30.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Dziś upamiętniamy Powstanie Warszawskie”

  1. Jola pisze:

    Zbyt późno wpadam na pomysł śledzenia podobnych wydarzeń w internecie, wielka szkoda 😔
    To bardzo ważna i wzniosła data historyczna, rzadko jest coś takiego związanego z historią, muzyką itd w naszym mieście….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.