10 11 2018

Dziś test Coopera w Grodzisku. Sprawdź formę

10.11.2018, godz.: 09:15
Dziś test Coopera w Grodzisku. Sprawdź formę
Fot. Pixabay

W jakiej jesteśmy kondycji fizycznej, jaką mamy wytrzymałość? Czy można to zmierzyć? Można – i z powodzeniem stosuje się do tego tzw. test Coopera szeroko stosowany i popularny na całym świecie wśród wyczynowych sportowców i nie tylko. Dziś można wziąć udział w teście zupełnie za darmo.

Bezpłatne testy rozpoczną się  10 listopada  o godz. 12.00 na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku (ul. Westfala 3a). Czym zatem są owe badania. Jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Powinna odbywać się na miękkiej nawierzchni, najlepiej na tartanie na stadionie lekkoatletycznym. Odległości powinny być wyraźnie zaznaczone co 100 m. Pokonany przez biegacza dystans uznawany jest za miarę wytrzymałości. Obecnie jest szeroko stosowana do badania wydolności sportowców, ale miarodajnie odpowie na pytania, w jakiej kondycji znajduje się każda osoba, która do testu przystąpi. Dokładna ocena wytrzymałości odczytywana jest ze specjalnych tabel uwzględniających wiek i płeć.

Test Coopera w Grodzisku już po raz kolejny organizuje klub Klub Sportowy Biegi Grodzisk Mazowiecki. Test jest bezpłatny jednak organizatorzy proszą o wypełnienie deklaracji uczestnictwa dostępnej TUTAJ. Na stronie znajdziecie również tabele z przelicznikami wyników testu.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata