09 09 2018

Dziś Święto Miasta w Milanówku. Zmiany w organizacji ruchu

09.09.2018, godz.: 07:10
Dziś Święto Miasta w Milanówku. Zmiany w organizacji ruchu
Fot. Urząd Miasta Milanówka

Dziś Milanówek odchodzi swoje święto. Z tej okazji przygotowano masę atrakcji. Impreza spowoduje także zmiany w organizacji ruchu oraz wymusi zmianę trasy autobusów.

Będzie to nie tylko powrót do stylu retro, wspaniała zabawia i sąsiedzkie spotkania! Święto miasta to mix ważnych, a przede wszystkim przyjemnych dla mieszkańców tematów społecznych, kulturalnych i edukacyjnych – zapowiada Milanowskie Centrum Kultury, organizujące imprezę.

Impreza tradycyjnie odbędzie się w centrum miasta. Ulica Warszawska zostanie ożywiona kolorami, stoiskami, sceną i ludźmi, którzy chcą działać. – Rozpoczniemy „Śniadaniem na trawie”. W tym bloku spotkamy się z Gwiazdami, które odwiedzą nasze miasto, by apelować o adopcję i opiekę nad zwierzętami z Milanowskiego schroniska. Przyjadą do nas m.in. Robert Janowski, Katarzyna Skrzynecka, Tomasz Ciachorowski, Marzena Rogalska, Olga Frycz, Joanna Opozda. Usłyszą Państwo porady dla właścicieli psów, zobaczą pokaz tresury. W tej części wystąpią młode talenty i zostaną rozstrzygnięte konkursy artystyczne. A co najważniejsze? Będzie to doskonała okazja do przybycia ze swoim pupilem, zdobycia nagrody a przede wszystkim porozmawiania ze znanymi osobami przy smacznym śniadaniu na trawie – wyliczają organizatorzy.

Atrakcje wypełnią cały dzień.  Drugi blok rozpocznie się o godzinie 14.00 i będzie to popołudnie pod znakiem pikniku naukowego. Młodzi mieszańcy, którzy brali udział w Akademii Talentów będą wiedzieli, co kryje się pod hasłami: warsztaty i eksperymenty! – Moc wrażeń, wspaniałe pokazy, niesamowite doświadczenia. o godzinie 15:00 ruszymy w teren wraz z miejskim przewodnikiem – podaje MCK.

Będzie można zapoznać się z nowymi turystycznymi trasami po Milanówku. Uczestnicy otrzymają mapki i gadżety promocyjne. Tegoroczna impreza to również po raz drugi okazja do wyłonienia najlepszego produktu lokalnego – tego dnia dowiemy się co tym razem stanie się elementem marki miasta ogrodu.

Na godz. 16.00 zaplanowano wręczenie nagród na sceny głównej. – Muzyczny Podwieczorek to kolejny blok wydarzenia. O 17.00 wystąpią dla Państwa artyści Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Narodowego w Warszawie oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu. Zaśpiewają najpiękniejsze utwory operowe, ale także utwory z lat 20 ujęte w program „Przyjaciele Romualdowi Tesarowiczowi”. Zaraz po koncercie odbędzie się potańcówka w stylu RETRO i ona otworzy ostatni punkt święta „ WIECZÓR RETRO”. Na scenie głównej o godzinie 19.30 pojawi się grupa MAKABUNDA, a razem z nimi Katarzyna Pakosińska. Artyści przedstawią spektakl muzyczny o aktorce i pieśniarce Zuli Pogorzelskiej Będzie ciekawie i na pewno zabawnie – zapowiadają organizatorzy.

Poniżej plakat z pełnym programem.

Organizacja imprezy w centrum miasta powoduje (jak co roku) zmiany w organizacji ruchu. Centrum wydarzeń będzie tradycyjnie ul. Warszawska i co oczywiste zostanie zamknięta dla ruchu od Piłsudskiego do skrzyżowania z Grudowską. Podobnie rzecz się ma w przypadku ulic Krzywej, Przeskok oraz Leśnej. Objazd tradycyjnie wyznaczono ulicami Prostą i Grudowską. Urzędnicy poinformowali też gdzie będzie można zostawić swoje auto w rejonie ul. Warszawskiej. Miejsca parkingowe będą dostępne przy ul. Warszawskiej od ul. Grudowskiej w kierunku wschodnim oraz od ul. Piłsudskiego w kierunku zachodnim. Ponadto pojazd będzie można zostawić po drugiej stronie torów wzdłuż ul. Krakowskiej.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać tylko dziś od godziny 5.00 do 23.00.

Ponadto w niedzielę inaczej pojadą pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej. W tym dniu nieczynny będzie przystanek PKP Milanówek przy ul. Warszawskiej. Autobusy zatrzymywać się będą przy przystanku Dębowa. Trasę autobusów przedstawia poniższa mapka.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.