reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

09 2023

Dziś start zmagań z Barbadosem w Pucharze Davisa. Dwa dni z tenisem w Kozerkach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Michał Jędrzejewski/Mat. praDziś start zmagań z Barbadosem w Pucharze Davisa. Dwa dni z tenisem w Kozerkach - Grodzisk News


Mecze w Pucharze Davisa to nie tylko gwiazdy w składach drużyn i walka o zwycięstwo w prestiżowej rywalizacji zespołowej o Srebrną Salaterę. To kilkudniowe zgrupowanie reprezentacji narodowej, w której obok znanych zawodników można znaleźć młode nadzieje tenisa debiutujące w kadrze. Wszystko to już od dziś na kortach w Kozerkach.


Już dzisiaj o godzinie 15.00 na twardym korcie Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego przy Akademii Tenis Kozerki koło Grodziska Mazowieckiego rozpocznie się spotkanie Polska – Barbados. Jako pierwsi do gry wyjdą 16. Obecnie tenisista w rankingu ATP – Hubert Hurkacz oraz Kaippo Marshall. Po nich zobaczymy w akcji 19-letniego Olafa Pieczkowskiego (PZT Team/KT Jakubowo-Olsztyn) i Dariana Kinga, który wznowił karierę, a kilka lat temu był 106. na świecie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na ławce polskiej drużyny Huberta i Olafa będą wspierać m.in. doświadczeni debliści z PZT Team - Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) i 18. na świece Jan Zieliński (CKT Grodzisk Mazowiecki), ale także utalentowani juniorzy 17-letni Tomasz Berkieta (Legia Tenis Warszawa) i 18-letni Fryderyk Lechno-Wasiutyński (fairPlayce Poznań).

– Udział w zgrupowaniu i meczu reprezentacji narodowej to powód do radości. Ale też ważne nowe doświadczenie, bo mogę patrzeć jak oni się przygotowują do meczów, jak trenują, co robią po meczach. Przyznaję, że na treningach bardzo komfortowo mi się z chłopakami odbija piłki, nie mam problemu wiadomo, że to są zupełnie inne warunki od typowo meczowych. Cieszę się, ze w tej chwili gram na poziomie na jakim chcę grać, a nie poniżej, jak to było podczas juniorskiego US Open – powiedział - powiedział Berkieta, który został powołany do oficjalnego pięcioosobowego składu reprezentacji Polski na mecz i może wyjść na kort, np. przy stanie 3:0 dla jednej ze stron.

– Nigdy się nie stresowałem podczas występów drużynowych, więc nie czuję jakiejś tremy. Jeśli kapitam Mariusz Fyrstenberg powie, że mam wyjść do gry, to wyjdę. Bardziej się zawsze stresuję w indywidualnych turniejach, gdy mecz się nie ukłąda po mojej myśli i jest ryzyko odpadnięcia. Ogólnie wiadomo, że w Pucharze Davisa jest jakaś presja i to na nas wszystkich, bo wiadomo, że gra się dla kraju i wszyscy liczą, ze wygramy ten mecz. Ale personalnie wychodząc na kort nie martwię się, raczej nawet jestem wyluzowany – dodał Berkieta.

Od pierwszego dnia zgrupowania daviscupowego w Kozerkach z reprezentacją trenuje jako gracz rezerwowy też 18-letni Fryderyk Lechno-Wasiutyński, który również ma za sobą występu w drużynach narodowych w młodzieżowych kategoriach wiekowych.

– To dla mnie powód do dumy, że mogę trenować z Hubertem i Jankiem, czy też innymi świetnymi polskimi tenisistami. Jest to ogromne wyróżnienie, że mogę tu być, dlatego to dla mnie jest motywacja, a nie powód do spinania się czy tremy. Fajnie jest poczuć się częścią drużyny i rozwiązywać wszystkie problemy razem, a przede wszystkim uczyć się od innych zawodników bardziej doświadczonych. Chciałbym się wciąż rozwijać, bo uważam, że dużo jeszcze jest w mojej grze do poprawy – powiedział Lechno-Wasiutyński.

W sobotę o godzinie 11.00 rozpocznie się pojedynek w grze podwójnej, w którym duet PZT Team - Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) i Jan Zieliński (CKT Grodzisk Mazowiecki) zmierzy się z Darianem Kingiem i Haydnem Lewisem. Potem zaplanowane są dwa pojedynki singlowe: Hurkacz-King oraz Pieczkowski-Marshall.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Jak będzie wstęp gratis to przyjdę!
Anty


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.