reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

02 2024

Dziś spotkanie z autorem wyjątkowego komisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Dziś spotkanie z autorem wyjątkowego komisku - Grodzisk News


Grodziska biblioteka zaprasza dziś na wyjątkowe spotkanie. Jego gościem będzie Michał Rzecznik, autor komiksu „Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka”, który jest swoistym obrazkowym pamiętnikiem pisarza mieszkającego na przedmieściach Grodziska podczas II wojny światowej.


Spotkanie wspólnie z biblioteką organizuje Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja, zaś patronatem honorowym objął wydarzenie burmistrz Grodziska. „Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka” to pierwszy komiks poświęcony realiom panującym podczas okupacji lat 40. XX wieku w Grodzisku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Stanisław Rembek spędził lata II wojny światowej na styku Grodziska i Milanówka. Tutaj mieszkał, żył, zajmował się domowymi obowiązkami, spotykał z przyjaciółmi i czekał na zakończenie wojny. Niemal codziennie Rembek zapisywał swoje myśli i wydarzenia w pamiętniku. Z biegiem czasu wpisy stawały się coraz rzadsze, ale jedno pozostawało w nich niezmienne - mimo ciężkiego losu, biedy, frustracji i lęku, w głowie pisarza cały czas tliła się nadzieja.

Autor komiksu Michał Rzecznik to kulturoznawca, scenarzysta i rysownik, twórca żartów rysunkowych. Kierownik działu Edukacji i Wystaw Muzaum Karykatury w Warszawie. Współautor komiksów: "Sylwetki i cienie", „Reformator. Marcin Luter”, „88/89″, „Żona dyplomaty” i „Strzały na Służewcu”, "Maczużnik", "S/N". Wydawca zinów.

Spotkanie poprowadzi Piotr Strzemieczny, prezes stowarzyszenia Nowa Kultura i Edukacja, dziennikarz kulturalny.

Spotkanie odbędzie się dziś (9 lutego) o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki (Mediateka).


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.