reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

02 2024

Dziś spotkanie z autorem wyjątkowego komisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Dziś spotkanie z autorem wyjątkowego komisku - Grodzisk News


Grodziska biblioteka zaprasza dziś na wyjątkowe spotkanie. Jego gościem będzie Michał Rzecznik, autor komiksu „Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka”, który jest swoistym obrazkowym pamiętnikiem pisarza mieszkającego na przedmieściach Grodziska podczas II wojny światowej.


Spotkanie wspólnie z biblioteką organizuje Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja, zaś patronatem honorowym objął wydarzenie burmistrz Grodziska. „Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka” to pierwszy komiks poświęcony realiom panującym podczas okupacji lat 40. XX wieku w Grodzisku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Stanisław Rembek spędził lata II wojny światowej na styku Grodziska i Milanówka. Tutaj mieszkał, żył, zajmował się domowymi obowiązkami, spotykał z przyjaciółmi i czekał na zakończenie wojny. Niemal codziennie Rembek zapisywał swoje myśli i wydarzenia w pamiętniku. Z biegiem czasu wpisy stawały się coraz rzadsze, ale jedno pozostawało w nich niezmienne - mimo ciężkiego losu, biedy, frustracji i lęku, w głowie pisarza cały czas tliła się nadzieja.

Autor komiksu Michał Rzecznik to kulturoznawca, scenarzysta i rysownik, twórca żartów rysunkowych. Kierownik działu Edukacji i Wystaw Muzaum Karykatury w Warszawie. Współautor komiksów: "Sylwetki i cienie", „Reformator. Marcin Luter”, „88/89″, „Żona dyplomaty” i „Strzały na Służewcu”, "Maczużnik", "S/N". Wydawca zinów.

Spotkanie poprowadzi Piotr Strzemieczny, prezes stowarzyszenia Nowa Kultura i Edukacja, dziennikarz kulturalny.

Spotkanie odbędzie się dziś (9 lutego) o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki (Mediateka).


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.