TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

08 2021

Dziś protest mieszkańców przeciwko CPK. Wójt wspiera mieszkańców


Grodzisk News


foto: PixabayDziś protest mieszkańców przeciwko CPK. Wójt wspiera mieszkańców - Grodzisk News


W czwartkowy poranek rozpoczął się protest mieszkańców, którzy są przeciwni budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego na terenie gminy Baranów. Wójt gminy wspiera protestujących.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Dziś od godz. 9.00 w Wiskitkach oficjalnie rozpoczął się protest mieszkańców Baranowa, Teresin i Wiskitek przeciwko budowie CPK. Mieszkańcy boją się utraty dorobku życia, nie chcą sprzedawać swoich gruntów pod budowę lotniska. W proteście biorą udział piesi i zmotoryzowani (traktory i samochody osobowe), a zgromadzenie zabezpieczają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Głównym miejscem protestu jest plac za cmentarzem w Wiskitkach. Planowana jest też blokada drogi nr 50.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z rana swoje stanowisko opublikowała wójt gminy Baranów. – Jako Wójt i mieszkaniec Gminy Baranów, Gminy mającej być miejscem inwestycji rządowej – Centralnego Portu Komunikacyjnego pragnę zawiadomić, iż solidaryzuję się z postulatami protestujących dzisiaj Mieszkańców oraz rozumiem pobudki, które popychają ich do tego protestu. Jest to forma wyrażenia swojego braku zgody, swojego niezadowolenia, oraz swojego strachu przed utratą dorobku – nierzadko kilku pokoleń – napisała w oficjalnym oświadczeniu Agata Trop-Szczypiorska.

Do protestu odnieśli się również przedstawiciele CPK. – Mieszkańcy mają prawo do protestu i oczywiście to szanujemy. Jednocześnie deklaruję jednak w imieniu spółki CPK, że chcemy przeprowadzić naszą inwestycję w zgodzie z mieszkańcami, w dialogu z nimi i wsłuchując się w ich głos – mówi Konrad Majszyk, rzecznik spółki CPK. – Jeśli ktoś chce, żebyśmy zrezygnowali z budowy lotniska, to oczywiście odpowiedź jest tylko jedna: nie możemy tego zrobić. W sprawie warunków wykupów i zmiany miejsca zamieszkania jest jednak po naszej stronie dobra wola i elastyczność w rozmowach – oczywiście, w granicach prawa. Zamierzamy tak przeprowadzić inwestycję i operację pozyskiwania niezbędnych nieruchomości, żeby nikomu z mieszkańców nie pogorszyły się warunki – podkreśla.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

W tej gminie w której nic nie ma ma nic nie być.
Kononowicz w spódnicy


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.