TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

08 2021

Dziś protest mieszkańców przeciwko CPK. Wójt wspiera mieszkańców


Grodzisk News


foto: PixabayDziś protest mieszkańców przeciwko CPK. Wójt wspiera mieszkańców - Grodzisk News


W czwartkowy poranek rozpoczął się protest mieszkańców, którzy są przeciwni budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego na terenie gminy Baranów. Wójt gminy wspiera protestujących.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Dziś od godz. 9.00 w Wiskitkach oficjalnie rozpoczął się protest mieszkańców Baranowa, Teresin i Wiskitek przeciwko budowie CPK. Mieszkańcy boją się utraty dorobku życia, nie chcą sprzedawać swoich gruntów pod budowę lotniska. W proteście biorą udział piesi i zmotoryzowani (traktory i samochody osobowe), a zgromadzenie zabezpieczają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Głównym miejscem protestu jest plac za cmentarzem w Wiskitkach. Planowana jest też blokada drogi nr 50.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z rana swoje stanowisko opublikowała wójt gminy Baranów. – Jako Wójt i mieszkaniec Gminy Baranów, Gminy mającej być miejscem inwestycji rządowej – Centralnego Portu Komunikacyjnego pragnę zawiadomić, iż solidaryzuję się z postulatami protestujących dzisiaj Mieszkańców oraz rozumiem pobudki, które popychają ich do tego protestu. Jest to forma wyrażenia swojego braku zgody, swojego niezadowolenia, oraz swojego strachu przed utratą dorobku – nierzadko kilku pokoleń – napisała w oficjalnym oświadczeniu Agata Trop-Szczypiorska.

Do protestu odnieśli się również przedstawiciele CPK. – Mieszkańcy mają prawo do protestu i oczywiście to szanujemy. Jednocześnie deklaruję jednak w imieniu spółki CPK, że chcemy przeprowadzić naszą inwestycję w zgodzie z mieszkańcami, w dialogu z nimi i wsłuchując się w ich głos – mówi Konrad Majszyk, rzecznik spółki CPK. – Jeśli ktoś chce, żebyśmy zrezygnowali z budowy lotniska, to oczywiście odpowiedź jest tylko jedna: nie możemy tego zrobić. W sprawie warunków wykupów i zmiany miejsca zamieszkania jest jednak po naszej stronie dobra wola i elastyczność w rozmowach – oczywiście, w granicach prawa. Zamierzamy tak przeprowadzić inwestycję i operację pozyskiwania niezbędnych nieruchomości, żeby nikomu z mieszkańców nie pogorszyły się warunki – podkreśla.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Chłopki chcieli by miliardy za swoje nieużytki dostać ot cała prawda

Radoslaw
19-08-2021 12:27

Po takim chłopku jak ty to Mój dziadek na konia wchodził. Każdy myśli że to go nie dotyczy ale jak faktycznie cpk powstanie to skończą się śmiechy takich gamoni jak Ty.

Mieszkaniec
19-08-2021 17:38

Ignorancję można skorygować za pomocą książek. Głupota wymaga młotka. Który wariant dla ciebie?

obszarnik 4,6ha
19-08-2021 18:37

Ja swojej ziemi i za miliardy nie oddam, Ziemia to Matka a Matki się nie sprzedaje, będę jej bronić wszystkimi siłami.

Wiesniak
19-08-2021 19:52

Ale prymitywne gadanie i zero wiedzy! Człowieku, te tereny są na mapach Urzędu Marszałkowskiego oznaczone jako REJON ŻYWICIELSKI DLA MAZOWSZA! Kumasz, co to znaczy? Ziemia wyłącznie najwyższej klasy i same uprawy. Jedyny "nieużytek' to Twój łeb!

puknij się!
19-08-2021 22:25

Czy Ty, Radosław, osiągnąłeś coś w życiu, czy tylko na takie durne komentarze Cię stać?

Bezstronna
20-08-2021 07:56

Chcą tyle, ile się należy.

Zbulserowany
20-08-2021 19:04

Warszawa wspiera CPK. Dużo nowych inwestycji logistycznych, Polska to kraj tranzytowy, z tego zyjemy.
Do tego połączy Warszawę oraz Łodz.
Tak dla CPK Warszawa

CPK Warszawa
19-08-2021 14:26

Każdy jest za rozwojem kraju do momentu, gdzie jego to nie dotyka bezpośrednio. Jakby Tobie chcieli dom/mieszkanie zburzyć i dać za to zaniżoną cenę to pozdrawiam :).

Anonim
19-08-2021 15:42

Warszawka może sobie wspierać swoje biznesy i swoich zagranicznych mocodawców a my mamy swoje biznesy. Będziemy dbać o to żeby nikt nie niszczył naszej ziemi i ziemi naszych przodków. To rolnicy żywią warszawkę.

Wiesniak
19-08-2021 20:01

Won na Zaleszczyki

Precz z Sanacją
20-08-2021 19:06

Warszawa jest PRZECIWKO C P K
Bo to oznacza likwidację Okęcia a Warszawa ani jej mieszkańcy nie chcą likwidacji Okęcia.

Racjonalny
25-08-2021 03:44

W tej gminie w której nic nie ma ma nic nie być.

Kononowicz w spódnicy
19-08-2021 15:40

gdzie Oni byli w czasie planowania, kiedy mieli jakiś głos ? teraz jak już wszystko klepnięte ( no powiedzmy ) to wielki zryw narodowy..... chcą wywalczyć tylko i wyłącznie większych pieniędzy za ziemię, dlaczego nie blokują miejsc, gdzie pracują ludzie odpowiedzialni za obecny stan rzeczy ? NIE! , lepiej zablokować postronnych ludzi, którzy najczęściej tamtędy przejeżdżali

mieszkaniec grodziska
19-08-2021 16:32

Rzecz w tym, że ludzie zostali wymanipulowani konsultacjami na niby i obietnicami. Przecież w 2018 było referendum z wynikiem na NIE. Natomiast na etapie planowania nikt nikogo o nic nie pytał. I dalej nie pyta. Robią cwaniaki co chcą. Tak włąśnie dokazuje PiS.

Manipulacja
20-08-2021 19:22

Radosław nie wie o czym pisze.
Minister Horała chce wykupić najlepsze ziemie na mazowszu po 5zł/m2.

Mieszkaniec Baranowa
19-08-2021 19:00

a jak ludzie sie zgodzą na te 5 zł to i tak im nie zapłaca ale naobiecuja

okolice grodziska
26-08-2021 09:47

Od trzech lat Spółka CPK olewa zdanie mieszkańców. To Spółka zmusiła tych ludzi do wyjścia na ulicę. I tak byli cierpliwi, że wyszli dopiero teraz!
PiS chce zabetonować ziemie, oznaczone na mapach Urzędu Marszałkowskiego jako REJON ŻYWICIELSKI DLA MAZOWSZA! To najlepsze grunty, ziemia najwyższych klas, same uprawy!
A gadanie o przeniesieniu wsi to kompletne brednie! Bez PÓL, z których ci ludzie żyją od pokoleń? Taki PiSowski "rezerwat dla Indian"? To jest kpina!
A jak zabraknie tych ziem to Warszawa będzie żarła chińskie zupki, jeśli takowe wylądują na CPK!
Udało się zlikwidować polski przemysł, teraz biorą się na poważnie za polskie rolnictwo i polską przedsiębiorczość!

korona
19-08-2021 22:37

Ze strony spółki CPK jak zwykle ta sama pusta gadka. Właśnie takie pustosłowie doprowadziło do tego protestu. A to dopiero pierwszy krok, koniec rozmów, które do niczego nie prowadzą, ludziska się wkurzyli. Na taczki gałganów i do gnoju. I jeszcze na goły tyłek pasem lanie, jak Lepper robił. Żeby obwiesie zapamiętali, że nie wolno się bogacić na ludzkiej krzywdzie.

Krzywda
20-08-2021 19:17
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.