TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

08 2021

Dziś protest mieszkańców przeciwko CPK. Wójt wspiera mieszkańców


Grodzisk News


foto: PixabayDziś protest mieszkańców przeciwko CPK. Wójt wspiera mieszkańców - Grodzisk News


W czwartkowy poranek rozpoczął się protest mieszkańców, którzy są przeciwni budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego na terenie gminy Baranów. Wójt gminy wspiera protestujących.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Dziś od godz. 9.00 w Wiskitkach oficjalnie rozpoczął się protest mieszkańców Baranowa, Teresin i Wiskitek przeciwko budowie CPK. Mieszkańcy boją się utraty dorobku życia, nie chcą sprzedawać swoich gruntów pod budowę lotniska. W proteście biorą udział piesi i zmotoryzowani (traktory i samochody osobowe), a zgromadzenie zabezpieczają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Głównym miejscem protestu jest plac za cmentarzem w Wiskitkach. Planowana jest też blokada drogi nr 50.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z rana swoje stanowisko opublikowała wójt gminy Baranów. – Jako Wójt i mieszkaniec Gminy Baranów, Gminy mającej być miejscem inwestycji rządowej – Centralnego Portu Komunikacyjnego pragnę zawiadomić, iż solidaryzuję się z postulatami protestujących dzisiaj Mieszkańców oraz rozumiem pobudki, które popychają ich do tego protestu. Jest to forma wyrażenia swojego braku zgody, swojego niezadowolenia, oraz swojego strachu przed utratą dorobku – nierzadko kilku pokoleń – napisała w oficjalnym oświadczeniu Agata Trop-Szczypiorska.

Do protestu odnieśli się również przedstawiciele CPK. – Mieszkańcy mają prawo do protestu i oczywiście to szanujemy. Jednocześnie deklaruję jednak w imieniu spółki CPK, że chcemy przeprowadzić naszą inwestycję w zgodzie z mieszkańcami, w dialogu z nimi i wsłuchując się w ich głos – mówi Konrad Majszyk, rzecznik spółki CPK. – Jeśli ktoś chce, żebyśmy zrezygnowali z budowy lotniska, to oczywiście odpowiedź jest tylko jedna: nie możemy tego zrobić. W sprawie warunków wykupów i zmiany miejsca zamieszkania jest jednak po naszej stronie dobra wola i elastyczność w rozmowach – oczywiście, w granicach prawa. Zamierzamy tak przeprowadzić inwestycję i operację pozyskiwania niezbędnych nieruchomości, żeby nikomu z mieszkańców nie pogorszyły się warunki – podkreśla.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Chłopki chcieli by miliardy za swoje nieużytki dostać ot cała prawda

Radoslaw
19-08-2021 12:27

Warszawa wspiera CPK. Dużo nowych inwestycji logistycznych, Polska to kraj tranzytowy, z tego zyjemy.
Do tego połączy Warszawę oraz Łodz.
Tak dla CPK Warszawa

CPK Warszawa
19-08-2021 14:26

W tej gminie w której nic nie ma ma nic nie być.

Kononowicz w spódnicy
19-08-2021 15:40

pokaż wszystkie komentarze (19)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.