reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

03 2023

Dziś otwarcie nowoczesnego hospicjum onkologicznego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pixabay1 - Grodzisk News


Już dziś, niejako po sąsiedzku – w miejscowości Bramki nieopodal Błonia – oficjalnie otwarte zostanie nowoczesne hospicjum onkologiczne.


W ramach inwestycji powstał parterowy budynek hospicjum składający się z pięciu brył – centralnej i czterech przylegających skrzydeł. W obiekcie znajdują się jedno- lub dwuosobowe pokoje dla 32 pacjentów. W jednym skrzydle mieszczą się pokoje z 13 łóżkami, w drugim pokoje z 19 łóżkami, w tym izolatka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wybudowano też drogi i ciągi piesze, a także 40 nowych miejsc parkingowych. Zagospodarowano teren zielony, który będzie pełnić funkcję parku. Obiekt będzie też ekologiczny i energooszczędny. Wyposażono go w odnawialne źródła energii – instalację fotowoltaiczną i pompę ciepła, co znacząco wpłynie na obniżenie kosztów eksploatacji budynku i zmniejszy zapotrzebowanie na zewnętrzne źródła energii.

Inwestycja powstała dzięki dofinansowania samorządu Mazowsza w wysokości 4 mln zł.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.