11 10 2019

Dziś finał Grodzisk Folk Fest

11.10.2019, godz.: 09:22
Dziś finał Grodzisk Folk Fest
Fot. Facebook/Grodzisk Folk Fest

Grodziskie Centrum Kultury zaprasza dziś na ostatnie koncerty w ramach piątej edycji Grodzisk Folk Fest. Wystąpią Dziady Kazimierskie oraz Adam Strug.

Grodzisk Folk Fest to międzynarodowy festiwal muzyki folkowej organizowany w Grodzisku Mazowieckim od 2015 roku. Pomysłodawcą i realizatorem festiwalu jest Akademia Profil, polska organizacja pozarządowa działająca w obszarze kultury i edukacji. Celem festiwalu Grodzisk Folk Fest jest budzenie zainteresowania wielokulturowością otaczającego świata. Organizatorzy aktywizują społeczność lokalną poprzez sztukę, promują amatorskie ruchy artystyczne i prezentują ciekawe zjawiska sceny muzyki świata.

Obecnie trwa 5. edycja Grodzisk Folk Fest, podczas którego wystąpili tacy artyści jak: Ethno Quartet, Sahel Blues, Jarosław Kryśko i Pokrzyk. Dziś ostatnie koncerty w ramach 5. edycji, które odbędą się w sali widowiskowej Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej.

Najpierw o godz. 19.00 wystąpi Adam Strug – kompozytor, pieśniarz, akordeonista, badacz muzyki tradycyjnej, wyrazista postać polskiej sceny muzycznej. Jego piosenki wykonują tacy artyści jak m.in. Stanisław Soyka, Mieczysław Szcześniak, czy Wojciech Waglewski. Jest depozytariuszem i popularyzatorem pieśni polskich przekazywanych od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej.

Z kolei o godz. 20.30 wystąpią Dziady Kazimierskie. Organizatorzy mówią o nich tak: – Dziady Kazimierskie to zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Nie każdy od razu zrozumie o czym śpiewają, ale każdego wciągnie ich bajkowo magiczna, muzyczna opowieść. To efekt nie tyko doskonałej muzyki – wybuchowej mieszanki folku, ska, funky i czego tam tylko słuchacz sobie zażyczy – ale również osobowości wokalisty zespołu. Włodek Dembowski – znany szerzej jako Paprodziad – to wokalista takich zespołów jak Łąki Łan czy November Project. Jest nie tylko głosem na dziadowskich koncertach, ale przejmuje także rolę wodzireja, który zręcznie kieruje koncertową przygodą – powiadają.

Wstęp na koncerty jest wolny.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.