TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

05 2024

Dziś Noc Muzeów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plDziś Noc Muzeów - Grodzisk News


Dziś Noc Muzeów. Zobacz jakie atrakcje czekają na mieszkańców Grodziska i okolic.


Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tegoroczna Noc Muzeów w Grodzisku rozpocznie się od godz. 17.00, kiedy to będzie można wysłuchać koncertu uczniów PSM I st. im. T. Bairda oraz zwiedzić zabytkowy Dwór Mokronoskich i Skarbków.

O godz. 17.30 rozpocznie się z kolei wiosenny spacer szlakiem zabytków. Równocześnie w willi Niespodzianka rozpocznie się sesja zdjęciowa w stylu retro. Mieszkańcy będą mogli sfotografować się w strojach z różnych czasów. Sesja potrwa do 19.30. Na tę z kolei godzinę organizatorzy zaplanowali wieczór kabaretowy Sławomira Hollanda w Mediatece. Występ nosi tytuł „Nic nowego pod słońcem”. Po występie komicznym będzie też czas na muzyczny przed centrum kultury z koncertem wystąpi zespół Czarnina, grający akustycznie tradycyjne melodie romskie, bałkańskie, bliskowschodnie z zupełnie nowymi aranżami.

Wreszcie zwieńczeniem wydarzeń będzie efektowny pokaz teatru ognia po zmroku. Początek o godz. 22.00.

Dziś Noc Muzeów - Grodzisk Newsfoto: grodzisk.plZwiedzanie Legia Training Center
W czasie Nocy Muzeów Legia Training Center – nowoczesna akademia Legii Warszawa na granicy Książenic i Urszulina otworzy swoje podwoje przed wszystkimi chętnymi, aby za darmo zwiedzić obiekt. Wstęp na obiekt będzie całkowicie darmowy w trakcie Nocy Muzeów 18 maja w godzinach od 16.00 do 22.00. W trakcie wizyty odwiedzający dowiedzą się m.in. ile treningów odbywa się w Legia Training Center w ciągu roku; co mieści się na 15 hektarach zagospodarowanej przestrzeni; ile sportowych tajemnic skrywa 9000 m² użytkowej powierzchni w nowoczesnym budynku; kogo można spotkać na patio na dachu; ile pełnowymiarowych boisk znajduje się w ośrodku, jak duża jest hala sportowa; czym zajmuje się w Legia LAB; jak i gdzie odpoczywają między treningami zawodnicy L1. Tego wszystkiego i dużo więcej dowiecie się podczas wycieczki z przewodnikiem po LTC!

Co czeka na nas w ramach scenariusza zwiedzania?
• boiska i strefa aktywności na zewnątrz,
• recepcja z galerią trofeów,
• klubowa Kawiarnia i sale konferencyjne,
• patio na dachu,
• siłownia,
• hala sportowa,
• strefa odnowy biologicznej,
• Legia LAB,
• strefa biurowa.

Izba Tradycji WKD
Do Nocy Muzeów jak co roku włącza się Warszawska Kolej Dojazdowa, która będzie dostępna w godzinach od 18.00 do 23.00. Będzie można zwiedzić zabytkowy tabor EN80-16 z 1926 r., ezt EN94-40 z 1972 r., wagon-platformę z 1888 r. oraz lokomotywę spalinową 409Da-786 z 1984 r. Ponadto będzie można zobaczyć wyremontowane pulpity dyżurnego ruchu ze stacji Grodzisk Maz. Radońska i Komorów czy semafory. Wukadka przygotowała również konkurs „Nocne WuKaDkowanie, który będzie polegał na znalezieniu i rozwiązaniu 5 zagadek/zadań znajdujących się na udostępnionym do zwiedzania terenie WKD.

Milanówek


Stare Kino
Stare Kino przy ul. Piłsudskiego 33 zaprasza na Noc Muzeów. – Rozkoszuj się prezentacją zabytkowych eksponatów techniki filmowej, połączoną z fascynującą prelekcją o kinematografii. Niezwykłe filmy z przełomu XIX i XX wieku przeniosą Cię w magiczny świat dawnych produkcji. A to nie koniec! Weź udział w nocnych warsztatach sitodruku, gdzie wykonasz swoją własną unikalną torbę! Zatrzymaj chwile w naszej retro budce fotograficznej i zrób sobie niezapomniane pamiątkowe zdjęcie. Odwiedź też naszą retro kawiarenkę, gdzie czeka na Ciebie pyszna nocna porcja bubble tea – zachęcają do odwiedzin organizatorzy.

Atrakcje będą dostępne w godzinach od 20.00 do 23.00.

Dziś Noc Muzeów - Grodzisk Newsfoto: WKDMilanowskie Muzeum Gier i Komputerów
W czasie Nocy Muzeów będzie można za darmo zwiedzić Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów. – Po dwuletniej przerwie spowodowanej przygotowaniem ekspozycji włączamy się ponownie w akcję Noc Muzeów i zapraszamy naszą ogólnopolską społeczność do Milanówka na wyjątkową sobotnią, majową retro Noc! Mamy nadzieję, że w naszym urokliwym Mieście Ogrodzie, wśród kwitnącej zieleni, będą mogli Państwo spędzić wyjątkowe chwile z naszymi eksponatami. A do dyspozycji w naszym lokalu i na zewnątrz (w zależności od pogody!) dostępne będą do użytku niemal wszystkie nasze eksponaty. Nie zabraknie klasycznych komputerów osobistych Commodore, Atari, Spectrum, Amiga, konsol oraz LanParty – opisuje wydarzenie MMGiK.

Zwiedzanie będzie możliwe od godz. 17.00. Ul. Dworcowa 22, Milanówek.

Dziś Noc Muzeów - Grodzisk Newsfoto: Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów


Otrębusy


Centrum Folkloru Polskiego
Podczas Nocy Muzeów będzie można zwiedzić również Centrum Folkloru Polskiego Karolin (ul. Świerkowa 2) czyli siedzibę Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Ponadto będzie można wziąć udział w grze terenowej, dowiedzieć się jak wygląda praca nad kostiumami i historię ich powstawania, a także skorzystać z przebieralni i przymierzyć wybrane elementy strojów. Będzie też projekcja serii: Sekrety mazowszańskiej garderoby – rozmowy z panią Katarzyną Klepacz o kostiumach scenicznych PZLPiT „Mazowsze”.

Centrum Folkloru Polskiego zaprasza w godzinach od 18.00 do 22.00.

Dziś Noc Muzeów - Grodzisk Newsfoto: Centrum Folkloru Polskiego


Podkowa Leśna


Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewicza
Swoje podwoje otwiera w Noc Muzeów również Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewicza w Stawisku (ul. Gołębia 1). Od godz. 19.00 do godz. 23.00 będzie można zwiedzać dom Iwaszkiewiczów, zaglądać do pokoi, obejrzeć park.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.