reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

02 2023

Dziś kontrole na drogach. Policjanci sprawdzają, czy zgodnie z przepisami korzystamy z telefonu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.gov.plDziś kontrole na drogach. Policjanci sprawdzają, czy zgodnie z przepisami korzystamy z telefonu - Grodzisk News


Dziś policjanci na drogach powiatu sprawdzają, czy kierowcy korzystają z telefonu podczas jazdy zgodnie z przepisami.


Jak mówią policjanci, działania polegają na na obserwacji wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze wykorzystują wideorejestratory, drony i kamery monitoringu miejskiego, aby ujawniać tych uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do przepisów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Zgodnie z art.45 ustawy Prawo o ruchu drogowym KIERUJĄCEMU ZABRANIA SIĘ „korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku”, a więc nawet wtedy, gdy rozmawia, a nie trzyma telefonu przy uchu, czy np. pisze sms-y albo przegląda social media – przypomina policja.

W związku z tym pieszy też nie zawsze może korzystać z telefonu. Zabrania się „korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – W SPOSÓB, KTÓRY PROWADZI DO OGRANICZENIA MOŻLIWOŚCI OBSERWACJI SYTUACJI na jezdni, drodze dla rowerów, torowisku lub przejściu dla pieszych”

Mandat karny dla kierowcy za korzystanie z telefonu podczas jazdy to 500 zł. i 12 pkt., natomiast dla pieszego – 300 zł.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Brawo grodziskie władze (Ziemia Grodziska). 30 lat obiecywania obwodnicy, jako remedium na korki i obwodnica otwarta. I co? Korki po horyzont, jak były tak są! Identyczne. Buahahaha :)))) Naprawdę szacun :) jeszcze więcej deweloperki (i przez to aut na drogach).
Artur


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.