reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

02 2023

Dziś kontrole na drogach. Policjanci sprawdzają, czy zgodnie z przepisami korzystamy z telefonu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.gov.plDziś kontrole na drogach. Policjanci sprawdzają, czy zgodnie z przepisami korzystamy z telefonu - Grodzisk News


Dziś policjanci na drogach powiatu sprawdzają, czy kierowcy korzystają z telefonu podczas jazdy zgodnie z przepisami.


Jak mówią policjanci, działania polegają na na obserwacji wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze wykorzystują wideorejestratory, drony i kamery monitoringu miejskiego, aby ujawniać tych uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do przepisów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Zgodnie z art.45 ustawy Prawo o ruchu drogowym KIERUJĄCEMU ZABRANIA SIĘ „korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku”, a więc nawet wtedy, gdy rozmawia, a nie trzyma telefonu przy uchu, czy np. pisze sms-y albo przegląda social media – przypomina policja.

W związku z tym pieszy też nie zawsze może korzystać z telefonu. Zabrania się „korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – W SPOSÓB, KTÓRY PROWADZI DO OGRANICZENIA MOŻLIWOŚCI OBSERWACJI SYTUACJI na jezdni, drodze dla rowerów, torowisku lub przejściu dla pieszych”

Mandat karny dla kierowcy za korzystanie z telefonu podczas jazdy to 500 zł. i 12 pkt., natomiast dla pieszego – 300 zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Brawo grodziskie władze (Ziemia Grodziska). 30 lat obiecywania obwodnicy, jako remedium na korki i obwodnica otwarta. I co? Korki po horyzont, jak były tak są! Identyczne. Buahahaha :)))) Naprawdę szacun :) jeszcze więcej deweloperki (i przez to aut na drogach).

Artur
09-02-2023 18:28

Mylisz się albo perfidnie zakłamujesz rzeczywistość. Jest o wiele lepiej niż przed otwarciem.

Hans Klos
10-02-2023 11:03

Trudno było się spodziewać czegoś innego. Zresztą ta obwodnica to korkujący się bubel, zwłaszcza część przy magazynach.

Robert
10-02-2023 13:25
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.