reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

11

07 2024

Dziś i w piątek wzmożone kontrole na drogach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Dziś i w piątek wzmożone kontrole na drogach - Grodzisk News


Policjanci w całym garnizonie warszawskim, zatem także w powiecie grodziskim, prowadzić będą dziś i jutro wzmożone kontrole na drogach.


–Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy zatem do kierujących, by przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i rozwaga wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Wzmożona uwaga niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań – podkreślają policjanci.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dlatego też będą w najbardziej newralgicznych rejonach zwracać uwagę czy piesi i kierowcy przestrzegają przepisów. Szczególnie wyczuleni będą natomiast na przekroczenia prędkości. Radzimy zatem zdjąć nogę z gazu dla bezpieczeństwa własnego i innych, przy okazji dla uniknięcia wysokich mandatów...

W działaniach wezmą udział również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

–Nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z przestrzeganiem ograniczeń prędkości, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. – podkreślają funkcjonariusze.

Policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.