reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

11 2023

Dziś finałowy koncert Mrowna Jazz Festiwal


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pixabay1 - Grodzisk News


Po znakomitych występach w dwóch pierwszych dniach m.in. tria Włodzimierza Nahornego oraz Michała Salomona, czy Nick Sinckler Band czas na finałowy koncert, który odbędzie się dziś w sali widowiskowej Centrum Kultury.


Dwa pierwsze dni Festiwalu przyciągnęły do Grodziska wielu fanów jazzu, a wczorajszy koncert w Centrum Kultury zdecydowanie należał do tych, które się będzie pamiętało na długo. Zarówno spokojny Andrzej Dąbrowski & All Stars jak i niezwykle żywiołowy oraz energiczny Nick Sinckler ze swoim bandem „kupili” publikę, która żywo reagowała na sceniczne popisy artystów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dziś wielki finał Mrowna Jazz Festiwal w Centrum Kultury, podczas którego wystąpią kolejni znakomici jazzmani. O godz. 18.00 na scenę wejdzie Funky Bomba Trio Collective Project czyli młody i bardzo zdolny zespół, który dopiero poznaje smak koncertowej adrenaliny. Mają styl, fun i najważniejsze, zamiłowanie do fusion jazzu. Mimo stosunkowo niewielkiego stażu mają już spore osiągnięcia: zdobywcy Grand Prix ogólnopolskiego konkursu Czary Gitary w Świdwinie, Grand Prix konkursu KraCamera JAZZ, pierwszege miejsce konkursu Junior Jazz Festival w Wadowicach.
Wystąpią w składzie: Mateusz Tomiak – gitara, Kosma Góra – bas, Kacper Kaczyński – perkusja

Natomiast o godz. 19.00 odbędzie się koncert finałowy „Tribute to polski jazz”. To projekt przygotowany specjalnie na grodziski festiwal, który ma na celu ukazanie wpływu polskich muzyków na rozwój muzyki jazzowej. Powstał z inicjatywy Tomasza Mądzielewskiego, koordynatora festiwalu. Program koncertu obejmie między innymi kompozycje polskiego jazzu elektrycznego lat 70. i 80. w specjalnie przygotowanych aranżacjach o współczesnym brzmieniu. W repertuarze znajdą się utwory takich twórców jak Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana. Wystąpią: Tomasz Mądzielewski – perkusja, Adam Lemańczyk – instr. klawiszowe, Rafał Łępa – instr. klawiszowe, Daria Kobierecka – wokal, Paweł Biderman – gitara, Jan Wierzbicki – bas, kontrabas, Bartłomiej Pająk – instr. perkusyjne, Ignacy Wendt – trąbka, Radosław Mosurek – trąbka, Jacek Namysłowski – puzon, Szymon Klekowicki – puzon, Jarosław Kaczmarczyk – saksofon, flet, Joaquin Sosa – saksofon, Tomasz Wendt – saksofon.

Jeżeli ktoś jeszcze nie nabył wejściówki to powinien się spieszyć bowiem znaczna część biletów została już sprzedana, a liczba miejsc jest ograniczona. Bilety są dostępne tutaj.

Dziś finałowy koncert Mrowna Jazz Festiwal - Grodzisk Newsfoto: Pixabay


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.