TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

22

09 2023

Dziś „Dzień bez samochodu”. Darmowe przejazdy autobusami i pociągami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.plDziś „Dzień bez samochodu”. Darmowe przejazdy autobusami i pociągami - Grodzisk News


Dziś pociągami Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz pojazdami Grodziskich Przewozów Autobusowych można podróżować bezpłatnie. Darmową godzinę jazdy proponuje też Nextbike – operator Grodziskiego Roweru Miejskiego.


16 września ruszył Europejski Tydzień Mobilności mający na celu promocję transportu publicznego. Dziś jest ostatni dzień ETM czyli Europejski Dzień bez Samochodu, kiedy to wszyscy mogą skorzystać z darmowych przejazdów pojazdami komunikacji publicznej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

KM i WKD
Co roku do akcji włączają się przewoźnicy z naszej okolicy czyli Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa. Dziś (22 września) ich pojazdami (WKD uruchamia też autobusową komunikację zastępczą) będzie można podróżować za darmo – inicjatywa ta ma zachęcić do korzystania z transportu publicznego.

Grodziskie Przewozy Autobusowe
22 września (piątek) darmowe przejazdy zaoferują również GPA. Nieodpłatnie będzie można podróżować wszystkimi liniami. Ale to nie wszystko...

GPA dziś uruchomi specjalną bezpłatną linię A, która będzie obsługiwana przez zabytkowe autobusy Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Jeden to niebieski Jelcz 043 tzw. „ogórek” z 1974 r., a drugi będzie niespodzianką. Będą one kursować na trasie Brwinów - Milanówek - Grodzisk Mazowiecki - Adamowizna - Józefina - Żabia Wola. Autobusy tej linii będą kursować w godz. 11.40 – 17.10. – Linia specjalna A połączy 4 gminy - to symboliczne! Warto przypomnieć, że dzięki osiągniętemu porozumieniu Gmin i Powiatów i utworzeniu Związku Powiatowo-Gminnego GPA - Grodziskie Przewozy Autobusowe możliwa jest organizacja całej sieci linii autobusowych w aż 13 gminach. Sieć tą systematycznie rozwijamy i dopasowujemy do potrzeb Mieszkańców! Wraz z utworzeniem Związku granice gmin i powiatu przestały być barierą organizacyjną w tworzeniu transportu publicznego – napisały w mediach społecznościowych GPA.

Dziś „Dzień bez samochodu”. Darmowe przejazdy autobusami i pociągami - Grodzisk News


Grodziski Rower Miejski
Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności firma Nextbike, czyli operator Grodziskiego Roweru Miejskiego zachęca do skorzystania z rowerów. Przez cały tydzień do 22 września będzie można skorzystać z bezpłatnej pierwszej godziny jazdy. – Nextbike na Tydzień Mobilności postawiło sobie za cel redukcję emisji CO2 o co najmniej 10 ton. Zakładając, że 1 km przejechany na rowerze oszczędza 150 gram CO2, użytkownicy mają przed sobą wyzwanie pokonania łącznie blisko 70 tysięcy kilometrów na rowerach miejskich – zapowiada Nextbike.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.