TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

08 2022

Dziś demonstracja mieszkańców przed sejmem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Skreśleni przez CpkDziś demonstracja mieszkańców przed sejmem - Grodzisk News


W najbliższy czwartek (4 sierpnia o godz. 12:00) odbędzie się wysłuchanie publiczne w sejmie w sprawie nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami, która dotyczy wywłaszczeń mieszkańców posesji kolidujących z budową CPK. Przedstawiciele strony społecznej będą mogli wypowiedzieć się z mównicy sejmowej po raz pierwszy od dwóch kadencji. Zapowiadają także demonstrację przed gmachem na Wiejskiej.


Jak podkreślają mieszkańcy, między innymi z gminy Jaktorów, w nowelizacji ustawy znajdują się skrajnie niekorzystne zapisy dla wywłaszczanych pod cele publiczne osób.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Nasi przedstawiciele z całego kraju będą przemawiać w imieniu nas wszystkich, których krzywdzą projekty Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tego dnia nie może zabraknąć silnego wsparcia pod sejmem. Zaczynamy gromadzić się od 11.30, oficjalne otwarcie demonstracji zaplanowane na godz. 12.00 – poinformowała strona społeczna na facebookowym profilu „Skreśleni przez Cpk”.

Protestujący podkreślają, że nowelizacja pozwoli na wywłaszczenia nie tylko tych trzystu rodzin w związku z CPK, ale także pozwoli rządzącym zajmować w przyszłości niemal dowolne tereny poprzez wykorzystanie zapisu o konieczności realizacji celu publicznego.

I wobec tego ma być skierowana czwartkowa demonstracja.

Podstawią autobusy
Aby ułatwić Wam dostanie się na demonstrację pod Sejmem w czwartek (4.08) zostały przygotowane dwa autobusy. Pierwszy na pętli autobusowej w Międzyborowie przy skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej z DK719. Drugi autobus będzie w Jaktorowie na terenie remizy OSP przy ulicy Warszawskiej (DK719) – poinformowali organizatorzy protestu na profilu facebookowym „Skreśleni przez Cpk”.

– Oba autobusy będą podstawione o godzinie 10 rano. Każdy z nich zmieści po 50 osób.
Gdyby zabrakło miejsc w pobliżu są stacje PKP i pociągiem należy dojechać do stacji Wa-wa Powiśle i przejść przez park pod sejm (900 metrów od stacji). W czwartek zabieramy ze sobą dobre humory, nadzieję na zwycięstwo nad niesprawiedliwością, którą spółka CPK nam szykuje. Zabieramy też plakaty, banery – dodają.

Demonstracja odbędzie się na skwerze na rogu ulic Wiejskiej i Matejki – w samo południe.

💬︎   dodaj komentarz

Tusk będzie tam zapewne gościem numer jeden, żenada.

Malina
04-08-2022 11:20

Razem z Kaczorem

Fibr
04-08-2022 12:43

To na pewno przecież trzeba zadbać o interesy Niemca i tam niech zarabiają na lotnisku a nie w jakiejś Polsce budować lotniska takich o to czasów doczekaliśmy się widać Polacy już tak mają służyć obcym a nie dbać o swój interes,szkoda.

Lena
04-08-2022 13:10

pokaż wszystkie komentarze (7)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.