21 02 2020

Dziki bolączką także w Milanówku. Wymusiły blokadę drogi

21.02.2020, godz.: 15:00
Dziki bolączką także w Milanówku. Wymusiły blokadę drogi
fot. milanowek.pl

Nie tylko w Grodzisku dziki „spacerują” po ulicach w poszukiwaniu pożywienia. Do takiej sytuacji doszło ostatnio także w Milanówku – trzeba było zablokować ruch uliczny.

Poważniejsze środki ostrożności wynikały z faktu, iż stado dzików napotkano przy ul. Piotra Skargi, w pobliżu boiska „Orlik”, na którym bawiły się dzieci.

– Dzieci miały bać się wyjść z terenu kompleksu. Takie zgłoszenie zawsze traktowane jest priorytetowo i szeregowane jako zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Patrol Straży Miejskiej z ratownikiem udał się na miejsce, gdzie zastał stado 6 dorodnych dzików na terenie Użytku Ekologicznego „Łęgi Na Skraju”. Działania w pierwszej kolejności skupiły się na wyznaczeniu strefy niebezpiecznej. Osoby postronne informowano, aby pod żadnym pozorem nie zbliżały się w kierunku stada. Działania były przeprowadzane na granicy dwóch gmin i przy zabezpieczeniu obecne były załogi Straży Miejskiej z Milanówka i z Grodziska Mazowieckiego. Zabezpieczenie obejmowało nie tylko ochronę pieszych, ale musiało uwzględniać bezpieczeństwo nieświadomych zagrożenia kierowców, przemieszczających się ruchliwym ciągiem komunikacyjnym – opisują działania milanowscy strażnicy miejscy.

– Załoga Straży Miejskiej z Milanówka musiała nadzorować kierunek przemieszczania się stada i podejmować odpowiednio wcześnie kroki, które zapobiegną niepożądanym zdarzeniom. Kiedy stado zaczęło zbliżać się do Rokitnicy, niezbędne było zablokowanie ruchu radiowozem, aby zapewnić dzikom bezpieczne przejście przez ruchliwą ulicę. Kierowcy cierpliwie czekali, kiedy dziki majestatycznie i bez pośpiechu przekraczały pas drogowy. Ostatecznie „pilotaż” odbył się bez bez szwanku. Zwierzęta zostały przeprowadzone przez drogę i udały się na teren Grodziska Mazowieckiego – dodają.

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Dziki bolączką także w Milanówku. Wymusiły blokadę drogi”

  1. Greta pisze:

    I wcale nie trzeba było ich zabijać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata