reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

17

05 2022

Dziewięciu nietrzeźwych kierowców w jeden weekend na grodziskich drogach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP RypinDziewięciu nietrzeźwych kierowców w jeden weekend na grodziskich drogach - Grodzisk News


Tylko w ostatni weekend grodziscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu dziewięciu kierowców, którzy jechali pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał prawie cztery promile.


Podczas działań trwających od piątku do niedzieli policjanci z grodziskiej drogówki prowadzili kontrole na terenie całego powiatu: zarówno na głównych trasach, w tym na autostradzie A2, jak i na mniejszych drogach gminnych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W piątek po 14.00 w Milanówku zatrzymany został kierowca bmw, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W sobotę ok. 11.30 w Petrykozach w ręce policjantów wpadł kierujący citroenem , którego wynik badania stanu trzeźwości wskazał prawie 4 promile alkoholu. Niedzielną służbę policjanci zakończyli zatrzymaniem aż 5 nietrzeźwych kierowców – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

– Na grodziskich drogach ujawnili kierującego citroenem z prawie promilem alkoholu w organizmie, kierowcę opla z ponad 2,5 promilami, a ok.14.30 po kolizji z innym autem kierującego hyundaiem, który miał prawie 2 promile. W Holendrach Baranowskich kierowca fiata jechał z niedozwoloną dawką alkoholu w organizmie, a po północy wynik kontroli kierowcy zespołu pojazdów na A-2 na wysokości Basina wskazał ponad 3 promile alkoholu w organizmie – dodaje.

Każdemu z zatrzymanych postawiony zostanie zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo drogowe zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, utratą prawa jazdy i karą finansową. – Dodatkowo sprawdzenie dwóch innych kierowców w piątek i niedzielę potwierdziło, że także prowadzili pojazdy po spożyciu mniejszej dawki alkoholu. Kierowca citroena i kierująca toyotą odpowiedzą za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu – dodaje rzeczniczka grodziskiej komendy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A o zatrzymaniu obywatelskim kierowcy ze wschodu z 3 promilami cisza....

D..
18-05-2022 14:12
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.