06 02 2020

Dziewczynka potrącona na pasach zmarła w szpitalu

06.02.2020, godz.: 10:46
Dziewczynka potrącona na pasach zmarła w szpitalu
fot. Czytelnik Kamil

Niedzielny wypadek przy ul. 1 Maja w Żyrardowie zebrał tragiczne żniwo. Jak poinformowała prokuratura, 10-letnia dziewczynka potrącona na pasach wraz z matką i 3-letnim bratem, zmarła w szpitalu.

Do wypadku doszło w niedzielę przed południem. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, iż 74-letni kierowca nie zauważył na pasach 35-letniej matki i dwojga jej małych dzieci – 10-letniej dziewczynki i 3-letniego chłopca.

Z informacji przekazanych przez Joannę Jackowską, szefową Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie, wynika, że dziewczynka zmarła w szpitalu we wtorek wieczorem, stan chłopca nadal jest ciężki, ale nie ma informacji, by ulegał zmianie. Stan matki pozostaje stabilny.

Prokuratura już wcześniej wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania wypadku, a więc nie przeciwko komuś. Zbiera materiał dowodowy, czeka również na opinię biegłego o stanie technicznym samochodu, a także na temat tego, czy kierowca mógł zareagować wcześniej. Śleczy czekają również na dokumentację medyczną dotyczącą pokrzywdzonych w wypadku.

Wraz z policją prokuratura poszukuje świadków wypadków. Żyrarowski magistrat zapowwiedział z kolei analizę rozwiązań mających poprawić bezpieczeństwo drogowe w tatmtym rejonie.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.