17 10 2017

Dzień Misia Pluszowego w Grodzisku. Będzie słodko i rozrywkowo

17.10.2017, godz.: 16:12
Dzień Misia Pluszowego w Grodzisku. Będzie słodko i rozrywkowo
fot. Pixabay

Dzień Sąsiada w Grodzisku miał wzięcie. Organizatorzy liczą więc, że i kolejna „rodzinna” impreza przypadnie do gustu mieszkańcom. Najmłodszym zapewne tak, ponieważ szykuje się wiele atrakcji i słodkich smakołyków. Wszystko z okazji międzynarodowego Dnia Misia Pluszowego, który przypada 25 listopada.

Pluszowy miś to od wielu dziesiątek lat wierny towarzysz i przyjaciel dzieci. W setną rocznicę powstania tej puszystej, przyjaznej zabawki stanowiono właśnie Dzień Pluszowego Misia. Było to w 2002 roku i od tamtej pory rokrocznie 25 listopada dzieci na całym świecie świętują urodziny uroczego pluszaka.

W przedszkolach i szkołach tego dnia organizowane są misiowe wystawy – dzieci przynoszą własne maskotki albo wykonują prace plastyczne przedstawiające (nie tylko pluszowe) misie. W Grodzisku zpalanowano w tym dniu specjalną, słodką imprezę. Będzie bowiem można skosztować psznego misiowego tortu.

Taneczną interpretację książki „Misiak serduszko” autorstwa Pawła Anioła zaprezentują na scenie centrum kultury tancerze Egurrola Dance Studio. Ową książkę będzie można również kupić, a cały dochód ze sprzedaży zostanie poznaczony na wyposażenie sal do terapii sensorycznej dla dzieci.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.