reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

09 2023

Dzień bez samochodu. Darmowe przejazdy autobusami i pociągami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Grodziskie Przewozy AutobusoweDzień bez samochodu. Darmowe przejazdy autobusami i pociągami - Grodzisk News


Już w najbliższy piątek pociągami Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej będzie można podróżować za darmo. Podobnie będzie z pojazdami Grodziskich Przewozów Autobusowych, ale te szykują dodatkową atrakcję. Do akcji włączył się również Nextbike - operator Grodziskiego Roweru Miejskiego.


16 września ruszył Europejski Tydzień Mobilności mający na celu promocję transportu publicznego. Ostatni dzień tego ETM (22 września) to Europejski Dzień bez Samochodu, kiedy to wszyscy będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów pojazdami komunikacji publicznej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

KM i WKD
Co roku do akcji włączają się przewoźnicy z naszej okolicy czyli Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa. 22 września ich pojazdami (WKD uruchamia też autobusową komunikację zastępczą) będzie można podróżować za darmo – inicjatywa ta ma zachęcić do korzystania z transportu publicznego.

Grodziskie Przewozy Autobusowe
Z okazji trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności 22 września (Piątek) darmowe przejazdy zaoferują również GPA. Nieodpłatnie będzie można podróżować wszystkimi liniami. Ale to nie wszystko...

GPA tego dnia uruchomią specjalną bezpłatną linię A, która będzie obsługiwana przez zabytkowe autobusy Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Jeden to niebieski Jelcz 043 tzw. „ogórek” z 1974 r., a drugi będzie niespodzianką. Będą one kursować na trasie Brwinów - Milanówek - Grodzisk Mazowiecki - Adamowizna - Józefina - Żabia Wola. Autobusy tej linii będą kursować w godz. 11.40 – 17.10. – Linia specjalna A połączy 4 gminy - to symboliczne! Warto przypomnieć, że dzięki osiągniętemu porozumieniu Gmin i Powiatów i utworzeniu Związku Powiatowo-Gminnego GPA - Grodziskie Przewozy Autobusowe możliwa jest organizacja całej sieci linii autobusowych w aż 13 gminach. Sieć tą systematycznie rozwijamy i dopasowujemy do potrzeb Mieszkańców! Wraz z utworzeniem Związku granice gmin i powiatu przestały być barierą organizacyjną w tworzeniu transportu publicznego – napisały w mediach społecznościowych GPA.

Dzień bez samochodu. Darmowe przejazdy autobusami i pociągami - Grodzisk News


Grodziski Rower Miejski
Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności firma Nextbike, czyli operator Grodziskiego Roweru Miejskiego zachęca do skorzystania z rowerów. Przez cały tydzień do 22 września będzie można skorzystać z bezpłatnej pierwszej godziny jazdy. – Nextbike na Tydzień Mobilności postawiło sobie za cel redukcję emisji CO2 o co najmniej 10 ton. Zakładając, że 1 km przejechany na rowerze oszczędza 150 gram CO2, użytkownicy mają przed sobą wyzwanie pokonania łącznie blisko 70 tysięcy kilometrów na rowerach miejskich – zapowiada Nextbike.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.