08 11 2015

„Dziadek do orzechów” w Centrum Kultury. Bilety wciąż dostępne

08.11.2015, godz.: 16:34
„Dziadek do orzechów” w Centrum Kultury. Bilety wciąż dostępne
fot. centrumkultury.eu

Sceniczna klasyka i to w najlepszym wydaniu po raz kolejny zagości w grodziskim Centrum Kultury. 18 grudnia będzie można na żywo obejrzeć słynnego „Dziadka do orzechów” Czajkowskiego w wykonaniu Baletu Opery Lwowskiej. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są jeszcze w sprzedaży.

Jest to powrót tej sławnej formacji baletowej do Grodziska. Poprzednio artyści gościli w CK w lutym, kiedy to dali znakomity spektakl, którego tematem był drugi słynny balet Piotra Czajkowskiego, czyli „Jezioro łabędzie”. Wówczas zainteresowanie występem było bardzo duże, tym razem może być podobnie, biorąc pod uwagę zarówno najwyższą artystyczną wartość dzieła rosyjskiego kompozytora, jak i rangę zespołu, który je zainscenizuje.

„Dziadek do orzechów” to jeden z najbardziej znanych baletów na świecie. Muzykę skomponował Czajkowski, zaś autorami libretta są Marius Petipa i Iwan Wsiewołożski. Sztuka składająca się z dwóch aktów i trzech obrazów została wystawiona po raz pierwszy w Sankt Petersburgu w grudniu 1892 roku.

Widzowie w grodziskim Centrum Kultury obejrzą balet 18 grudnia o godz. 19.30. Sprzedaż biletów rusza 2 listopada.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata