13 05 2020

Dyrektor Szpitala Zachodniego i burmistrz o sytuacji z koronawirusem w powiecie

13.05.2020, godz.: 11:51
Dyrektor Szpitala Zachodniego i burmistrz o sytuacji z koronawirusem w powiecie
fot. Pixabay

Codzienne raporty grodziskiego Sanepidu wskazują, że sytuacja z koronawirusem w powiecie jest optymistyczna na tle innych regionów. Owe suche dane postanowiliśmy skonfrontować z opiniami dyrektor Szpitala Zachodniego Krystyny Płukis oraz burmistrza Grodziska Grzegorza Benedykcińskiego.

Zdaniem Krystyny Płukis, liczba zachorowań w skali powiatu grodziskiego nie budzi niepokoju. – Sytuacja nie jest alarmująca, a w dużej mierze jest to zasługa odpowiedzialnego zachowania mieszkańców, przestrzegania zasad; a także właściwych decyzji władz lokalnych w walce z koronawirusem – mówi dyrektor Szpitala Zachodniego.

O tym, że sytuacja epidemiczna w powiecie grodziskim „jest niezła” mówi nam także burmistrz Grodziska. – Myślę, że szereg działań podjętych zarówno w naszej gminie, jak i gminach sąsiednich, a przede wszystkim odpowiedzialne zachowanie mieszkańców pozwoliły ograniczyć transmisję wirusa i złożyły się na obecny stan rzeczy – podkreśla Benedykciński.

– W tym kontekście uważam za absolutnie słuszną decyzję o zamknięciu targowiska, później podtrzymanie jej, a następnie wprowadzenie ograniczeń sanitarnych. Zachowajmy jednak cały czas ostrożność i czujność, bo wirus nie został jeszcze pokonany – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata