TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

09 2021

Dwudziesty „Flirt” w parku taborowym KM [FOTO]


Grodzisk News


foto: Koleje Mazowieckie/Mat. prasoweDwudziesty „Flirt” w parku taborowym KM [FOTO] - Grodzisk News


Do parku taborowego Kolei Mazowieckich trafił właśnie dwudziesty pociąg nowej generacji typu Flirt. Pojazd będzie obsługiwał kursy na linii skierniewickiej.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Do końca 2020 r. do floty KM dołączyło 18 pojazdów produkcji Stadlera. Elektryczne zespoły trakcyjne ER160 kursują dziś na trasie Warszawa – Działdowo i Łowicz – Warszawa – Celestynów. 19. FLIRT po odbiorze technicznym wyjechał z hali w Siedlcach na jazdy obserwowane, a po ich pozytywnym zakończeniu, w dniu 30 sierpnia został oficjalnie przekazany Kolejom Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz przyszedł czas na kolejny nowy pojazd. – Jest to z kolei drugi z odebranych w ramach III umowy pojazd, który będzie kursować na trasie między Mińskiem Mazowieckim i Skierniewicami – podały Koleje Mazowieckie.

Pociągi zamówione przez Koleje Mazowieckie to elektryczne zespoły trakcyjne typu FLIRT najnowszej generacji: nowoczesne, lekkie, energooszczędne pojazdy z pudłami wykonanymi ze stopów aluminiowych. Są jednoprzestrzenne, klimatyzowane, wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej i bezprzewodowy dostęp do internetu. Mogą osiągać prędkość 160 km/h. Są również wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzy monitoring, platformę dla osób z niepełnosprawnościami, miejsce dla wózków inwalidzkich, dziecięcych i rowerów, nowoczesne toalety oraz interkom umożliwiający kontakt pasażera z maszynistą w sytuacji awaryjnej, a także defibrylatory AED. Wszystkie zakupione pojazdy FLIRT są w pełni zgodne z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI).


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.