TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

05

01 2021

Dworczyk: Szczepienia m.in. seniorów od 25 stycznia


Grodzisk News


foto: Krystian Maj/KPRMDworczyk: Szczepienia m.in. seniorów od 25 stycznia - Grodzisk News


25 stycznia wystartować mają szczepienia przeciw COVID-19 dla tzw. grupy pierwszej. Zaliczają się do niej m.in. seniorzy, nauczyciele, oraz przedstawiciele służb mundurowych. Informację o terminie rozpoczęcia szczepień przekazał dziś szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.


reklama Grodzisk mazowiecki

Z podanych kilka tygodni temu założeń Narodowego Programu Szczepień wynika, iż po przedstawicielach zawodów medycznych i pracowników sektora opieki zdrowotnej (także DPS-ów, MOPS-ów, sanepidów) szczepieni będą obywatele zaliczeni do tzw. grupy pierwszej, czyli m.in. seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Jak podał Polsat News, termin zapisów na szczepienia w grupie 0 został przedłużony do 14 stycznia. "Grupa zero" liczy ok. miliona osób (pracownicy medyczni, aptek, DPS-ów), a "grupa pierwsza" – ok. 10 mln (seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele).

Zapisy dla grupy pierwszej mają ruszyć 15 stycznia. Szczepienia przeciw COVID-19 są dobrowolne i darmowe.


ZOBACZ TEŻ







Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.



Treść komentarza
Podpis







📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.