TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

12

05 2021

Dwóch chętnych do budowy alejek na Stawach Walczewskiego


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsDwóch chętnych do budowy alejek na Stawach Walczewskiego - Grodzisk News


Grodzisk otworzył oferty w przetargu na budowę ścieżek rowerowych okalających Stawy Walczewskiego. Co ważniejsze, propozycje cenowe obu firm mieszczą się w budżecie zakładanym przez gminę.


„Na Walca” sukcesywnie dokładane są kolejne elementy mające uatrakcyjnić ten teren. Obecnie trwają prace budowlane przy budowie elementów zagospodarowania terenu obejmujące m.in. budowę wiat i altan, nawierzchni ścieżek pieszych i rowerowych, mostków nad rzeką Rokicianką itp. Jednak to nie koniec. Urzędnicy właśnie ogłosili przetarg na wymianę nawierzchni ścieżek pieszo-rowerowych.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W postępowaniu pojawiły się oferty dwóch firm. Sorted z Piaseczna zażyczyła sobie 217 tys. zł, zaś Instal-Nika z Warszawy wyceniła swe usługi na 177 tysięcy. Budżet, jak zabezpieczono na inwestycję to z kolei prawie 274 tys. zł. Można więc być pewnym – o ile formalnie oferty są prawidłowe – iż jedna z nich zostanie wybrana.

Zamówienie obejmuje demontaż górnej warstwy nawierzchni tłuczniowej na powierzchni ponad 2000 mkw., wywiezienie odpadu na składowisko oraz ułożenie nowej nawierzchni mineralnej o kolorystyce nawiązującej do budowanych aktualnie nowych ścieżek.

Roboty będą prowadzone przy normalnym funkcjonowaniu obiektu, tylko z wyłączeniem fragmentu, na którym aktualnie będą prowadzone roboty.

Termin zakończenia robót budowlanych ustalono na 30 dni od daty podpisania umowy.

💬︎   dodaj komentarz

Jeszcze niech drogę dla tirów zrobi .Gdzie tam ma być wypoczynek i przyroda jak już naćkane wszystkiego do oporu.

Stary Grodziszczanin od urodzenia.
12-05-2021 21:19

Niekończącą się budowa. Podejrzewam, że jak by ktoś miał dostęp do kwitów ile to już kosztuje to byśmy się nieźle zdziwili. Trochę już tego wszystkiego za dużo na stawach. Niedługo już będzie tam jakaś wiata na altance, a altanka na wiacie. Na przykład po co zabudowywali jakimiś drewnianymi podestami boiska do siatkówki. Przecież przyjemniej i bezpieczniej było pobiegać po trawie niż po jakiś deskach, które za rok się wypaczą i trzeba będzie to wymieniać i konserwować co znowu wygeneruje koszty. To samo jakieś wiaty po drugiej stronie stawu, wysypane jakim piachem. Przez co zlikwidowano kawał fajnego trawnika, gdzie można było rozłożyć koc i sobie poleżeć. Przecie takie tereny założenia miały chyba służyć do tego aby człowiek trochę odetchnął od tego betonu i asfaltu i pochodził na boso po trawie lub chociaż wyciszył się patrząc na nią.

ss
13-05-2021 00:15

Szkoda, że mostek między stawami jest taki wąski. Dwie matki z wózkami ledwo się mijają. I ten próg o parę centymetrów wyższy niż ścieżka dochodząca do mostku.

Rafał
13-05-2021 08:14

pokaż wszystkie komentarze (12)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.