11 11 2019

Dwie okazje, by przebadać się mammograficznie

11.11.2019, godz.: 13:05
Dwie okazje, by przebadać się mammograficznie
fot. Mat. prasowe

Skromnie, bo tylko jedną wizytę mammobusa w regionie przygotował Narodowy Fundusz Zdrowia w listopadzie. Kolejne dwie nastąpią jednak w grudniu.

Badanie w ramach profilaktycznego programu Narodowego Funduszu Zdrowia skierowane jest przede wszystkim do kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie przechodziły mammografii. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co zwiększa szansę wyleczenia.

Mobilne pracownie mammograficzne będą czekały na mieszkanki 5 grudnia w dwóch miejscach: w Milanówku przy ul. Warszawskiej 33 (w godzinach od 9.00 do 12.00) oraz w Jaktorowie przy ul. Warszawskiej 18 (w godzinach od 13.00 do 17.00. Zapisy w obu przypadkach prowadzi przychodnia Medica pod numerem telefonu: (42) 633 56 61.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.