reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

21

02 2024

Dwie lecznice w grze o zaszczepienie grodziskich czworonogów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayDwie lecznice w grze o zaszczepienie grodziskich czworonogów - Grodzisk News


Dwa gabinety weterynaryjne z Grodziska wyraziły chęć zaszczepienia psów przeciw wściekliźnie na terenie całej gminy. Jedna wyceniła swoje usługi na 135 tys zł, druga zażyczyła sobie natomiast poniżej 120 tysięcy. Co ważne, obie mieszczą się w budżecie zakładanym przez gminę.


Zadanie podzielono – wzorem lat ubiegłych – na sektory. Oddzielną pulę szczepionek przewidziano dla czworonogów z samego Grodziska, a kolejne dwie przeznaczone będą dla psów z terenów wiejskich – z części południowej oraz północnej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wraz ze szczepieniem będzie można również wszczepić zwierzęciu mikroczip, jeśli jeszcze takowego nie posiada. Jak czytamy w specyfikacji zamówienia „szczepienia psów na terenach wiejskich będą wykonywane w gabinecie weterynaryjnym zlokalizowanym na terenie gminy w ustalonych godzinach jego pracy oraz w miejscach, terminach i godzinach ustalonych z sołtysem.

Podanie preparatów czworonogom z miasta nastąpi w wyznaczonych lecznicach weterynaryjnych w Grodzisku. Dla każdej z trzech części zamówienia okres realizacji to 90 dni od podpisania umowy. Dla miasta przewidzianych zostało tysiąc preparatów, zaś dla wsi: 800 w północnej części gminy oraz 1200 dla tych na południu.

I tak: Przychodnia Weterynaryjna Dagmara Marczyńska złożyła ofertę w wysokości 135 tys. zł za wszystkie trzy części zadania; Przychodnia Weterynaryjna Med-Vet Ewa Wiśniewska-Sak wyceniła swe usługi na łączną sumę 117 tysięcy, legitymuje się również trzy lata dłuższym doświadczeniem w zawodzie lekarza weterynarii. A było to drugie, obok pieniędzy, kryterium przetargowym. Teraz urzędnicy mają czas na weryfikację złożonych propozycji.

Szczegóły i harmonogram zabiegów dla czworonogów poznamy po rozstrzygnięciu przetargu. Tymczasem przypomnijmy jak podzielono wsie w kontekście szczepień.

Sołectwa w obrębie północnym stanowią wisie: Adamów-Żuków, Chlebnia, Chrzanów Duży, Chrzanów Mały, Izdebno Kościelne, Izdebno Nowe, Kłudno Nowe, Kłudno Stare, Kłudzienko, Kozery, Kozery Nowe, Kraśnicza Wola, Natolin, Tłuste, Wólka Grodziska, Zabłotnia.

W południowym z kolei są to: Adamowizna, Czarny Las, Mościska, Janinów, Kady, Kałęczyn, Kozerki, Książenice, Makówka, Marynin, Odrano Wola, Opypy, Radonie, Szczęsne, Urszulin, Wężyk, Zapole.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.