reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

09 2020

Dwie inwestycje z regionu powalczą o kasę. Przyjrzyjmy się im


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Dwie inwestycje z regionu powalczą o kasę. Przyjrzyjmy się im - Grodzisk NewsPierwszym jest doświetlenie przejść dla pieszych na drogach wojewódzkich w gminie Grodzisk Mazowiecki. Wnioskowana kwota to 780 tys. zł, a inwestycja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa. "W latach 2015-2019 tylko na drogach wojewódzkich miało miejsce 29 wypadków z udziałem pieszych, w wyniku których 4 osoby zmarły. Dlatego proponujemy, aby 20 najbardziej niebezpiecznych i najczęściej użytkowanych przejść na drogach wojewódzkich w gminie zostało wyposażone w elementy systemu inteligentnych przejść, takie jak:

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

datkowe doświetlenie oprawami LED na słupach po obu stronach przejścia;
? aktywne, czyli podłączone do sieci elektrycznej i sterowane czujnikiem zmierzchowym, punktowe elementy najezdniowe (diody LED) zamontowane w odpornych osłonach, dające sygnał ostrzegawczy w stronę nadjeżdżającego pojazdu i jednocześnie podświetlające białe pasy przejścia;
? oznakowanie poziome w formie biało-czerwonych pasów wykonanych w technologii grubowarstwowej, chemoutwardzalnej masy" ? czytamy w opisie projektu. Dodajmy, że chodzi o dodatkowe oświetlenie na 20 przejściach dla pieszych w granicach grodziskiej gminy ? zarówno w ciągu drogi wojewódzkiej nr 579, jak i 719. Szczegółowy wykaz miejsc na stronie projektu ? TUTAJ. Drugim zadaniem, która będzie walczyć o realizację z BOM, jest budowa dróg dla rowerów w ciągu trasy 719 pomiędzy Brwinowem i Podkową Leśną a Milanówkiem, a także w ciągu drogi 802. Koszty oszacowano na 980 tys. zł. Przy czym część dotycząca 719-ki kosztować ma 330 tysięcy ? 310 na budowę i 20 na projekt. Droga rowerowa w naszym regionie zostanie rozbudowana o 1240-metrowy fragment pomiędzy ul. Gołebia w Podkowie Leśnej a Podwiejską w Milanówku. Pełen opis projektu TUTAJ.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.