15 09 2020

Dwie inwestycje z regionu powalczą o kasę. Przyjrzyjmy się im

15.09.2020, godz.: 14:08
Dwie inwestycje z regionu powalczą o kasę. Przyjrzyjmy się im

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że dwie inwestycje znalazły się wśród 109 projektów pozytywnie zweryfikowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Czy dostaną dotacje – zdecyduje głosowanie w internecie. Tymczasem przyjrzyjmy się szczegółom obu tych przedsięwzięć.

Pierwszym jest doświetlenie przejść dla pieszych na drogach wojewódzkich w gminie Grodzisk Mazowiecki. Wnioskowana kwota to 780 tys. zł, a inwestycja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa.

„W latach 2015-2019 tylko na drogach wojewódzkich miało miejsce 29 wypadków z udziałem pieszych, w wyniku których 4 osoby zmarły. Dlatego proponujemy, aby 20 najbardziej niebezpiecznych i najczęściej użytkowanych przejść na drogach wojewódzkich w gminie zostało wyposażone w elementy systemu inteligentnych przejść, takie jak:
• dodatkowe doświetlenie oprawami LED na słupach po obu stronach przejścia;
• aktywne, czyli podłączone do sieci elektrycznej i sterowane czujnikiem zmierzchowym, punktowe elementy najezdniowe (diody LED) zamontowane w odpornych osłonach, dające sygnał ostrzegawczy w stronę nadjeżdżającego pojazdu i jednocześnie podświetlające białe pasy przejścia;
• oznakowanie poziome w formie biało-czerwonych pasów wykonanych w technologii grubowarstwowej, chemoutwardzalnej masy” – czytamy w opisie projektu.

Dodajmy, że chodzi o dodatkowe oświetlenie na 20 przejściach dla pieszych w granicach grodziskiej gminy – zarówno w ciągu drogi wojewódzkiej nr 579, jak i 719.

Szczegółowy wykaz miejsc na stronie projektu – TUTAJ.

Drugim zadaniem, która będzie walczyć o realizację z BOM, jest budowa dróg dla rowerów w ciągu trasy 719 pomiędzy Brwinowem i Podkową Leśną a Milanówkiem, a także w ciągu drogi 802. Koszty oszacowano na 980 tys. zł. Przy czym część dotycząca 719-ki kosztować ma 330 tysięcy – 310 na budowę i 20 na projekt.

Droga rowerowa w naszym regionie zostanie rozbudowana o 1240-metrowy fragment pomiędzy ul. Gołebia w Podkowie Leśnej a Podwiejską w Milanówku.

Pełen opis projektu TUTAJ.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.