reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

09 2020

Dwie inwestycje z regionu powalczą o kasę. Przyjrzyjmy się im


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Dwie inwestycje z regionu powalczą o kasę. Przyjrzyjmy się im - Grodzisk NewsPierwszym jest doświetlenie przejść dla pieszych na drogach wojewódzkich w gminie Grodzisk Mazowiecki. Wnioskowana kwota to 780 tys. zł, a inwestycja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa. "W latach 2015-2019 tylko na drogach wojewódzkich miało miejsce 29 wypadków z udziałem pieszych, w wyniku których 4 osoby zmarły. Dlatego proponujemy, aby 20 najbardziej niebezpiecznych i najczęściej użytkowanych przejść na drogach wojewódzkich w gminie zostało wyposażone w elementy systemu inteligentnych przejść, takie jak:

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

datkowe doświetlenie oprawami LED na słupach po obu stronach przejścia;
? aktywne, czyli podłączone do sieci elektrycznej i sterowane czujnikiem zmierzchowym, punktowe elementy najezdniowe (diody LED) zamontowane w odpornych osłonach, dające sygnał ostrzegawczy w stronę nadjeżdżającego pojazdu i jednocześnie podświetlające białe pasy przejścia;
? oznakowanie poziome w formie biało-czerwonych pasów wykonanych w technologii grubowarstwowej, chemoutwardzalnej masy" ? czytamy w opisie projektu. Dodajmy, że chodzi o dodatkowe oświetlenie na 20 przejściach dla pieszych w granicach grodziskiej gminy ? zarówno w ciągu drogi wojewódzkiej nr 579, jak i 719. Szczegółowy wykaz miejsc na stronie projektu ? TUTAJ. Drugim zadaniem, która będzie walczyć o realizację z BOM, jest budowa dróg dla rowerów w ciągu trasy 719 pomiędzy Brwinowem i Podkową Leśną a Milanówkiem, a także w ciągu drogi 802. Koszty oszacowano na 980 tys. zł. Przy czym część dotycząca 719-ki kosztować ma 330 tysięcy ? 310 na budowę i 20 na projekt. Droga rowerowa w naszym regionie zostanie rozbudowana o 1240-metrowy fragment pomiędzy ul. Gołebia w Podkowie Leśnej a Podwiejską w Milanówku. Pełen opis projektu TUTAJ.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.