reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

29

08 2022

Dwie godziny po zatrzymaniu znów wsiadł za kierownicę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku MazowieckimDwie godziny po zatrzymaniu znów wsiadł za kierownicę - Grodzisk News


Na terenie gminy Jaktorów 31-letni mężczyzna dwukrotnie został zatrzymany kierując autem będąc w stanie nietrzeźwości. Drugi raz wpadł w ręce policji dwie godziny po pierwszym zatrzymaniu.


Policjanci z grodziskiej komendy pełniący służbę na terenie gminy Jaktorów zauważyli forda, który miał problem z utrzymaniem równego toru jazdy. Poddali jego kierowcę kontroli. Niemal od razu wiedzieli, że mają do czynienia z nietrzeźwym kierowcą, a badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Po wykonaniu wszystkich czynności wobec 31-latka, który popełnił przestępstwo drogowe przekazali go pod opiekę rodziny. Został również poinformowany o dalszych krokach postępowania, a także otrzymał wezwanie na dalsze czynności prawne w określonym terminie. Kluczyki do auta zatrzymanego zostały przekazane członkowi rodziny.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Okazało się, że dwie godziny później ten sam ford, z kierownicą którego siedział pijany 31-latek znów był widziany na ulicach. – Policjanci natychmiast sprawdzili, kto siedzi za kierownicą forda. Okazało się, że jest to ten sam 31-latek. Kolejna tego dnia kontrola jego stanu trzeźwości wykazała ponownie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany wyjaśniał, że chciał zaprowadzić  samochód na własną posesję – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w celi, a ford trafił na policyjny parking. 31-latek usłyszał dwa zarzuty kierowania autem w stanie nietrzeźwości za co można nawet na dwa lata trafić do więzienia. Ponadto sprawca musi się liczyć z utratą prawa jazdy, czy karą finansową.

O wymiarze kary zdecyduje sąd. Z pewnością weźmie on pod uwagę dwukrotne lekceważenie przepisów przez 31-latka, co może mieć wpływ na wysokości kary. Sprawę nadzoruje żyrardowska prokuratura.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

wypuscili pod opiekę rodziny??? a jesli zabilby kogos na drodze w takim stanie?

monika szostek
29-08-2022 12:25

Siedział pijany za kierownicą, policjanci go zatrzymali i po spisaniu puścili do domu zamiast na izbę wytrzeźwień?

Stefan
29-08-2022 12:28

Z pewnością jechał po leki dla ciężko chorej matki...jak długo jeszcze będą takie zapijaczone typy siadać za kierownicę:((

wojak33
29-08-2022 17:27

31 lat a już siwieje

edmunt
29-08-2022 18:48

picie postarza :D

yoyoanna
30-08-2022 14:30
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.