reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

12 2021

Dwa skrzyżowania w Milanówku do przebudowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Dwa skrzyżowania w Milanówku do przebudowy - Grodzisk News


Milanowski magistrat zamierza zwiększyć bezpieczeństwo na dwóch skrzyżowaniach w mieście ogrodzie. Inwestycja ma być gotowa do końca przyszłego roku.


Milanówek szuka firmy, który najpierw zaprojektuje na następnie wybuduje wyniesione skrzyżowania u zbiegu ulic Warszawskiej i Brzozowej oraz Krakowskiej i Żabie Oczko, co ma znacznie podnieść bezpieczeństwo.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przebudowa skrzyżowań ma polegać na korekcie przebiegu krawędzi jezdni i chodników, wykonaniu wyniesionej tarczy skrzyżowania, wykonaniu nowych nawierzchni jezdni i chodników, wykonaniu doświetlenia przejść dla pieszych, wprowadzeniu stałej organizacji ruchu. – Wyniesienie tarczy skrzyżowania pozwoli ograniczyć prędkość pojazdów wjeżdżających na skrzyżowanie, co jest zachowaniem pożądanym zarówno ze względu na projektowane przejścia dla pieszych, jak i na projektowaną zmianę skrzyżowania na równorzędne – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Ponadto wykonanie przejść dla pieszych w jednym poziomie z chodnikami będzie stanowić znaczne ułatwienie dla osób z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej zdolności poruszania się, natomiast doświetlenie przejść zwiększy nocą widoczność osób, które będą przechodzić przez jezdnię.

Kiedy inwestycja będzie gotowa? Na przygotowanie dokumentacji projektowej wykonawca będzie miał 9 miesięcy, natomiast na realizację całego zadania 12 miesięcy. Inwestycja jednak nie może ruszyć wcześniej niż 1 stycznia 2022 i zakończyć się nie później niż 15 grudnia 2022 r.

Dwa skrzyżowania w Milanówku do przebudowy - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Bardzo potrzebna inwestycja - chciałbym wiedzieć czy na tych punktach dochodziło do jakichkolwiek zagrożeń. Zazwyczaj ruch tam jest znikomy.
Bl


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.