TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

12 2021

Dwa skrzyżowania w Milanówku do przebudowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Dwa skrzyżowania w Milanówku do przebudowy - Grodzisk News


Milanowski magistrat zamierza zwiększyć bezpieczeństwo na dwóch skrzyżowaniach w mieście ogrodzie. Inwestycja ma być gotowa do końca przyszłego roku.


Milanówek szuka firmy, który najpierw zaprojektuje na następnie wybuduje wyniesione skrzyżowania u zbiegu ulic Warszawskiej i Brzozowej oraz Krakowskiej i Żabie Oczko, co ma znacznie podnieść bezpieczeństwo.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przebudowa skrzyżowań ma polegać na korekcie przebiegu krawędzi jezdni i chodników, wykonaniu wyniesionej tarczy skrzyżowania, wykonaniu nowych nawierzchni jezdni i chodników, wykonaniu doświetlenia przejść dla pieszych, wprowadzeniu stałej organizacji ruchu. – Wyniesienie tarczy skrzyżowania pozwoli ograniczyć prędkość pojazdów wjeżdżających na skrzyżowanie, co jest zachowaniem pożądanym zarówno ze względu na projektowane przejścia dla pieszych, jak i na projektowaną zmianę skrzyżowania na równorzędne – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Ponadto wykonanie przejść dla pieszych w jednym poziomie z chodnikami będzie stanowić znaczne ułatwienie dla osób z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej zdolności poruszania się, natomiast doświetlenie przejść zwiększy nocą widoczność osób, które będą przechodzić przez jezdnię.

Kiedy inwestycja będzie gotowa? Na przygotowanie dokumentacji projektowej wykonawca będzie miał 9 miesięcy, natomiast na realizację całego zadania 12 miesięcy. Inwestycja jednak nie może ruszyć wcześniej niż 1 stycznia 2022 i zakończyć się nie później niż 15 grudnia 2022 r.

Dwa skrzyżowania w Milanówku do przebudowy - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Bardzo potrzebna inwestycja - chciałbym wiedzieć czy na tych punktach dochodziło do jakichkolwiek zagrożeń. Zazwyczaj ruch tam jest znikomy.

Bl
02-12-2021 19:57

Widać że mamy do czynienia z mieszkańcem :))
Zapraszam przed 8 rano


03-12-2021 00:45

Dzieciaki chodzą tymi drogami do szkoły a szaleńców nie brakuje szczególnie niebezpieczne jest przy Brzozowej jak się zchodzi z kladki nad torami bardzo dobra inwestycja a poza tym czy musi dojść do tragedii by zwiększyć bezpieczeństwo brawo miasto

Mieszkaniec miasta
03-12-2021 04:54

pokaż wszystkie komentarze (16)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.