04 04 2020

Dwa pożary łąk w regionie

04.04.2020, godz.: 16:14
Dwa pożary łąk w regionie
Fot. Pixabay

W sobotnie popołudnie strażacy wyjeżdżali do dwóch pożarów traw w naszym powiecie.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godz. 14.29. – Otrzymaliśmy informację o pożarze w Holendrach Baranowskich. Paliła się trawa, w pobliżu były budynki, lekko opalił się stojący obok samochód, ale ogień udało się szybko opanować i nie było większych strat. Na miejscu były trzy zastępy straży pożarnej: jeden z grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz po jednym z OSP Osiny i OSP Baranów – mówi nam Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Gdy strażacy z JRG wracali do Grodziska otrzymali drugie zgłoszenie. – W Jaktorowie-Kolonii paliła się trawa. Jako że strażacy wracając z akcji byli akurat blisko bardzo szybko udało im się dojechać i interweniować. Dzięki temu ogień nie zdążył się rozprzestrzenić, obszar objęty pożarem miał około 100 mkw. – dodał rzecznik grodziskiej straży pożarnej.

Przypominamy, że za podpalanie łąk grozi grzywna do 5 tys. zł, a w przypadku spowodowania pożaru stanowiącego zagrożenie dla życia, zdrowia czy mienia, można nawet na 10 lat trafić do więzienia. Natomiast rolnikom podpalającym łąki grozi zmniejszenie wysokości wszystkich rodzajów dopłat bezpośrednich o 3 proc.

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata