reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

07 2022

Dwa miliony dofinansowania na dalszy ciąg przebudowy Okrężnej. Przetarg pod koniec roku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Dwa miliony dofinansowania na dalszy ciąg przebudowy Okrężnej. Przetarg pod koniec roku - Grodzisk News


We wtorek wiceburmistrz Grodziska Tomasz Krupski podpisał promesę gwarantują miastu dofinansowanie w wysokości dwóch milionów złotych na dalszy ciąg wyczekiwanej przez mieszkańców modernizacji ul. Okrężnej. Ogłoszenia przetargu na roboty budowlane należy się spodziewać pod koniec roku.


Grodziszczanie regularnie dopytują o modernizację dalszego fragmentu ul. Okrężnej w Grodzisku. Gmina ma od dłuższego czasu projekt przebudowy fragmentu ul. Okrężnej od skrzyżowania z ul. Piaskową do torów WKD. Jednak, aby można było ruszyć z robotami drogowymi, najpierw zakład energetyczny musiał zakończyć prace związane z projektowaniem i uzyskaniem pozwolenia na budowę podziemnej linii energetycznej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Gmina czekała też na rozstrzygnięcie konkursu dotacyjnego. Teraz oba te czynniki nie powinny już stanowić przeszkody, ale... – Przetarg na budowę dalszego ciągu ul. Okrężnej planujemy pod koniec roku ponieważ musi on być skorelowany z postępowaniem przedsiębiorstwa energetycznego, które właśnie na ten okres zapowiedziało postępowanie na przebudowę kolizji energetycznych w obrębie Okrężnej – mówi nam Urszula Chrzanowska, naczelnik wydziału inwestycji i pozyskiwania funduszy zewnętrznych w grodziskim magistracie.

Pytanie, kiedy zatem ruszy sama budowa. – Przetarg ogłosimy pod koniec bieżącego roku, więc zakładamy, że po zimie, na przełomie lutego i marca wykonawca rozpocząłby roboty z pełną intensywnością, a cały 600-metrowy fragment drogi byłby gotowy w ciągu około sześciu miesięcy od rozpoczęcia, a więc w drugiej połowie 2023 roku – dodaje Chrzanowska,


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jeśli dobrze pamiętam to już w tym roku miały jeździć koparki, a tu bez zmiany już w kolejnym roku coś się może ruszy. To po pierwsze a po drugie. Ktoś obiecał ze przyległe też będą zrobione. Panie Grzegorzu, przerasta Pan Mateusza w opowiadaniu bajek.

Zawiedziony
27-07-2022 20:52

Tak to prawda cytat z burmistrza grudnia 2021: "W 2022 roku droga ma pójść do przebudowy. – W przyszłym roku ogłosimy już przetarg na dalszą część przebudowy Okrężnej. Nie ukrywam, że postaramy się kolejną dużą dotację na kompleksową przebudowę nie tylko Okrężnej lecz także sąsiadujących z nią ulic, a jeśli nie uda się dostać dotacji, zrealizujemy przebudowę ze środków własnych" – zapowiada włodarz.
Cały artykuł tu: https://grodzisknews.pl/benedykcinski-w-2022-roku-przebudowa-dalszej-czesci-okreznej/
A teraz nastąpi tłumaczenie że dochody spadły, a co to kogo obchodzi. Trzeba było pilnowac budzetu i nierozdmuchać go kosztami stałymi utrzymania różnych przybytków kultury z których ludzie korzystają od czasu do czasu, a z drogi wiele razy dzienie. Do teatru czy na koncert i tak pojadą do Wawy.

Ech..
28-07-2022 10:43

Z ta Okrezna to jest jedna z najwiekszych bezczelnosc naszych wlodarzy oststnich lat. Spluwanie w twarz.

Mieszkan
28-07-2022 21:58
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.